Якими «здобутками» запам’яталась колишня влада Тальнівщини у 2020 році

2020 рік був для Тальнівського району карколомним. Адже наш район приєднався до Звенигородського. Утворилась одна міська територіальна громада. Усі села Тальнівщини доєднались до міста. Відбулися вибори голови цієї громади та нового депутатського корпусу. Прийшов час провести підсумки роботи колишньої влади району, зокрема її очільниці, «невтомної трудівниці» Валентини Любомської, голови Тальнівської райради, у недалекому минулому і голови Тальнівської РДА. Пропоную переглянути «здобутки» помісячно:

Січень-лютий 2020 року

Минулорічний райбюджет зустріли із 5-мільйонним дефіцитом.
Районна лікарня перебуває у скрутному становищі, райрада недофінансовує заклад на кругленьку суму. Лиш підприємці району своєю допомогою тримають лікарню на плаву. Любомській не до того, очільниця району закладає кошти на премії та виплати стимулюючого характеру для себе та своїх підлеглих.
Стає відомо, що на Тальнівщині ремонтуватимуть лише 4,2 км доріг, хоча раніше мова йшла про 8 км автомобільних шляхів. Сільські голови шоковані, заявляють районній владі про несправедливість, адже вже зробили проєктно-кошторисну документацію, а у списки ремонту так і не потрапили, незрозуміло, чому. Любомська лише посміхається і розводить руками, мовляв, це не її повноваження і винуватці сидять у Черкасах, при тому, не називаючи їх. Радить сільським головам писати листи і звернення. Хоча тодішній очільник області Роман Боднар заявляв ЗМІ, що перелік доріг затверджували із наданих пропозицій районів і ОТГ. Тут Любомська знову «відписалась» від того, що була зобов’язана виконати як очільниця району.

Березень-квітень 2020

Під час візиту нардепа Сергія Нагорняка на Тальнівщину Любомська називає Олега Солодька, головного лікаря місцевої лікарні, «попрошайкою», який випрошує гроші на лікарню у бізнесу. Чиновниця у розмові з нардепом вдається до обману і вихваляється своїми псевдоздобутками, мовляв, за її наполегливої роботи для звичайної сільської школи у Вишнополі придбано лінгафонний кабінет на умовах співфінансування з областю (вартістю 300 тис. грн.). Через місяць стає відомо, що ніякого кабінету для школи так і не придбали, хоча райрада гарантувала області його купівлю. Гроші з облбюджету у розмірі 150 тисяч зависли у Тальнівському бюджеті, аж поки у пресі не підняли цю тему. Тоді в облраді, щоб уникнути скандалу, заднім числом підсобили протеже голови облради Підгорного – Любомській, аби прикрити її некомпетентність і перерозподілити кошти на придбання такого кабінету для школи Тальнівської ОТГ.
Олег Солодько звертається на сесіях райради з проханням придбати для лікарні апарат ШВЛ, адже лютує епідемія коронавірусу. Любомська його ігнорує, на противагу Тальнівській районній владі, Звенигородка та Умань того ж місяця повиділяли гроші для своїх лікарень на боротьбу з коронавірусом.
Набуває розголосу новина, що 12 працівників райради отримали за 7 місяців своєї «непильної роботи» 1 мільйон 180 тисяч гривень (в тому числі премії, надбавки). Плювавши на те, що Тальнівщина по видатках на утримання чиновників займає 2 місце в рейтингу Черкаської області.

Травень-червень 2020

Розгорається скандал навколо районної ради, адже Любомська не реагує на лист-попередження з Черкаської ОДА, де йдеться про те, що у районі закладені кошти на премії працівникам та голові райради, а потрібно першочергово заплатити за енергоносії, комунальні послуги та оплату праці робітникам бюджетної сфери. Любомська божиться, що ніякого листа не бачили і про нього не чули, тож впевнено у період карантину балує себе і своїх працівників преміями, закладає на них з районного бюджету аж 230 тисяч гривень до основної зарплатні. Працівники райради разом з Любомською тоді отримують зарплату більшу, ніж у Президента України.
У жительки Тальнівщини підтверджується коронавірус, тест здає в іншій лікарні. Люди б’ють на сполох, мовляв, чому мовчить директорка лікарні Ганна Данилюк. Журналісти телефонують за коментарями до Данилюк та Любомської – обидві не беруть слухавки, плюють на те, аби заспокоїти населення.
«Велике будівництво» доріг чомусь оминає Тальнівський район, де ями на дорогах сягають до 3 м в ширину та 12-15 см у глибину. Все через вибрики Любомської, яка «забула» включити дороги до переліку в область.
Журналісти опублікували аналітику, де виявилося, що у сільських школах Тальнівського району вивчити одну дитину обійдеться дорожче, ніж у Чехії (у Зеленьківській школі за рік з бюджету на одну дитину витрачають аж 74 тис. грн., Тальнівські школи – 22 тис. грн.. Навчання у закордонній школі обходиться – 22-26 тис. грн.). Вина тому – райрада, адже вона є засновником усіх шкіл району. А Любомська є її керівником, яка вперто не хотіла займатись оптимізацією шкіл.

Липень-серпень 2020

На черговій сесії райради Любомська видзвонює депутатів, аби зібрати кворум. Адже серед питань, які негайно треба розглянути, є одне найважливіше – про її відпустку та нарахування матеріальних допомог. Допомагають її в цьому вірні слуги – Віталій Карпук та Олександр Дімітров. Обоє, вірою та правдою, кожну сесію навипередки вставали та кидали репліки в зал, як тяжко працюється головисі. Запевняли усіх присутніх, що їй треба премії та надбавки за високі досягнення у праці. Самі ж при тому отримували щедрі дари від Любомської – зарплати по 50-70 тис. грн..
Тальнівщина ризикує залишитись без райлікарні. Єдиний вихід – лікарні як юридичній особі разом з майном перейти на баланс Тальнівської ОТГ. Любомська блокує це рішення, мовляв, треба передати лише майно лікарні на баланс громади, а колектив залишити у «підвішеному стані», хай їх забирає Звенигородський район. Колектив лікарні пише листи-звернення до міськради. Це питання звучить на сесії і депутати голосують «за» на користь лікарні та її колективу.
Постановою ВР вирішено Тальнівський район приєднати до Звенигородського. Сільських голів та населення обурює те, що їхньої думки не врахувало районне керівництво. Адже сільради та підприємці роками надсилали кошти для придбання медобладнання в Уманську райлікарню, яка мала обслуговувати і Тальнівський район. Любомська і тут не спрацювала, адже коли в ОДА приймались пропозиції щодо об’єднання районів, пропозиції від Тальнівського району не надходили взагалі.

Вересень-жовтень 2020

Тальнівщину відвідує з робочим візитом колишній очільник області Роман Боднар. Журналісти озвучують перед ним питання про Тальнівський ветсанзавод, який своїм смородом заважає мешканцям навколишніх сіл та жителям міста. На зустрічі присутня Любомська, яка говорить, що раніше не знала ні про які скарги від мешканців району. Голова ОДА бере питання під свій контроль.
Тальнівська ОТГ може отримати у спадок 3-мільйонні борги районного бюджету. Про це говорять депутати і начальник фінуправління району на засіданні бюджетної комісії. Любомська не надто стурбована цією новиною, хоча за її каденції район упродовж 5-ти років «їхав з мільйонним боргами і ними ж поганяв».
Любомська наполегливо готується до виборів (самовисувається). Претендує на посаду голови Тальнівської громади, аби узурпувати владу під своїм керівництвом. Жодна політсила не прийняла чиновницю у свої лави, аби не заплямувати свою репутацію.

Листопад-грудень 2020

Розгорівся скандал навколо махінацій зі службовим житлом головної лікарки первинки Ганни Данилюк. Яке, як з’ясувалося, райрада надала у користування медзакладу, а не Данилюк особисто. Любомська, голова райради, вирішила підсобити подрузі і додати їй у подарунок більше 122 кв. м.. Не пройшло й місяця від передачі будинку, як Данилюк з дітьми вже прописались там і мали технічний паспорт на те житло. Заяву головної лікарки про дозвіл на приватизацію 122 квадратів розглядав виконком. Питання не підтримали.
Любомська разом з підлеглими з райради допрацьовують останній місяць своєї роботи і забирають з райбюджету, окрім зарплат, премії, ще й надбавки та матеріальні допомоги. Місцеві подейкують, що й майно, яке списали з райради, вечорами виносили з білого дому.

За 5 років головування Любомська накерувала велику кіпу проблем та розрухи в усіх галузях. Тож у 2021 році на голову Тальнівської громади та новообраний депутатський корпус чекає складна робота, найперше – це ліквідація ляпів та «сюрпризів», які залишила їм стара влада і пані Любомська. Сьогодні керівництво громади буде вимушене приймати кардинальні рішення, все через «професіональні» труди колишньої влади, у якої був лише один інтерес – годувати себе преміями з райбюджету. Стало відомо, що Любомська із працівниками райради за грудень отримали всього 260 тис.грн.. Ця сума є найбільшою місячною зарплатнею за рік.

Світлана САВЧЕНКО

31.12.2020 11:00
Переглядів: 2793
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.