Хто є хто: місцева влада чи глитаї і гультяї ?

Минулої п’ятниці, 26 червня, ми у передчутті великого скандалу, що вже давно визрівав у Тальнівській районній раді з приводу корисливих забаганок її керівництва, вирішили із-за цікавості побувати на черговій сесії. Це стало несподіваним для голови ради Валентини Любомської. Вона була невдоволена, що простежувалося з неприхованого виразу її обличчя, але все ж таки не знайшла аргументів нам заборонити бути свідками подій у сесійній залі.

Надалі переконані, голова ради пожалкувала, бо дещо пішло не за планом і виглядало схожим на шоу, ведучим якого була голова районної ради. Із 34 депутатів на сесію прибули лише 18. Це стало проблемою з самого початку, коли депутат Пилипенко Олександр відмовився реєструватися на знак протесту, що розгляд його депутатського звернення про зменшення видатків апарату районної ради безпідставно не було включено до порядку денного сесії. Тож сесія не змогла розпочати роботу, бо не було кворуму.

Коли ж після перемовин голови ради з вередливим депутатом, той все ж зареєструвався, сесія розпочала роботу. Однак цей же депутат, продовжуючи протестувати, не проголосував за обрання запропонованого складу секретаріату сесії. Роботу сесії було заблоковано, а голова ради стала шантажувати непокірного депутата тим, що змушена буде привезти на сесію жінку-депутата, яка вагітна та днями має народжувати. (Для чого зачіпати вагітну жінку, чи у райраді немає невагітних чоловіків?). Невблаганний депутат на це особливо не відреагував, очевидно, покладаючись, що такого не станеться. Після півгодинної перерви на сесію прибула депутат, проте не вагітна.

Цікавим видався розгляд питань виконання районного бюджету за перший квартал 2020 року, а також внесення змін до нього. Коли доповідач ледь закінчила свою доповідь, голова ради поспішила без будь-якого обговорення ставити на голосування проєкт рішення, хоч той самий скандальний депутат вимагав надати йому можливість виступити. Ситуація дійшла до межі скандалу. Тож голова ради вимушено капітулювала, хоч надалі спробувала обмежити в часі виступ депутата ще до того, коли він почав говорити із трибуни, очевидно, передчуваючи зміст його виступу, який видався викривальним.

Крім іншого, Олександр Пилипенко заявив, що керівництво районної ради разом з фінансовим управлінням райдержадміністрації заклали в районному бюджеті більше 800 тисяч гривень на заохочувальні виплати за примарні високі досягнення у праці та на премії. Голова районної ради, до того ж, на свій розсуд, розпоряджається значними зекономленими коштами на зарплату свого заступника та водія, посади яких тривалий час є вакантними. А загальна сума коштів, якими Любомська В.О. розпоряджається як власними, обдаровуючи певних осіб невідомо за які заслуги, становить більше одного мільйона гривень, хоч не вистачає близько 13 млн. грн. на захищені статті бюджету. На вимогу депутата надати пояснення цьому голова ради так і не змогла нічого відповісти.

Натомість з виступу голови райдержадміністрації Олександра Цимбала стало відомо, що працівники цієї установи, не маючи будь-яких доплат, а лише «голу» зарплатню, виконують рівнозначну роботу не менш фахово та відповідально. То за що ж тоді такі привілеї у працівників районної ради, що схоже на жадобу наживи за бюджетні кошти? Адже несправедливо, коли величина їх зарплат різниться в декілька разів.

На нашу думку, таємниця в спритності голови районної ради Валентини Любомської, яка добре знає, як колишній бухгалтер, яким чином на свою користь ділити кошти, ніскільки не турбуючись про їх заробляння. Отож районна рада безсоромно «пиляє» районний бюджет собі на догоду, не гребуючи нічим.

Після двох годин роботи сесії та оголошеної перерви до зали з невідомих причин не повернулися декілька депутатів із владної команди (свити). «Король опинився голим». Голова ради не стала їх розшукувати, а тому оголосила про своє рішення продовжити роботу в інший день, який став інтригою, бо навіть приблизної дати не було озвучено.

Через два тижні, 9 липня, голові ради все-таки вдалося зібрати 22 депутати на чергове пленарне засідання. З усіх питань порядку денного виокремлено виглядала чергова відпустка голови районної ради, коли той же депутат Пилипенко аргументовано поставив під сумнів правомірність покладення повноважень голови ради на час її відпустки на керуючого справами Карпука В.П. Для переконання у своїй правоті голова ради закликала останнього на допомогу, якому не зовсім впевнено підтакувала юрист ради Белявська Л.Г. Присутні депутати, як і впродовж всієї сесії, залишалися байдужими, не висловившись по жодному з питань. Вони погодилися, що рада може існувати і без своєї проводирки, очевидно зваживши, що нинішня її очільник не впливає хоч якось на її роботу. Тож маємо у складний для району час за потуранням самовдоволених депутатів місцеве безголів’я.

Виходить, у Тальнівській районній раді частина «власті придержащих» як не глитаї, то гультяї? Принаймні ми це вбачаємо з їхньої поведінки.

Складається враження, що на сесію виносять «пусті» питання. Значущі вирішуються десь у закуліссі. Куди це годиться?

Хоч, насправді нічого дивного в цьому немає, бо, як кажуть, який король така і його свита.

Жителі м. Тального: Сергій ГОЦИК, Сергій МАРИНЧЕНКО, 10 липня 2020 року

 

10.07.2020 09:30
Переглядів: 2562
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.