Голова Черкаської ОДА вражений тим, як місцеві підприємці розбудовують село на Тальнівщині - Вісті Черкащини

Голова Черкаської ОДА вражений тим, як місцеві підприємці розбудовують село на Тальнівщині

«Такої потужності підприємства я ще не бачив»

5 серпня голова Черкаської ОДА Роман Боднар побував на Тальнівщині та відвідав сучасний 6-поверховий млин у селі Криві Коліна. Очільник області поспілкувався з керівництвом борошномельного заводу «Мовер Міл» та побачив усі етапи виробництва борошна.

– Сировину використовуємо ту, що привозимо у радіусі 100 км, а торгуємо по всьому світу – експортуємо борошно до 15 країн. Серед переваг підприємства – енергоефективність, екологічність (ми працюємо безвідходно, у нас немає жодних викидів в атмосферу, встановлена потужна фільтрувальна система), – розповів Ігор Новицький, директор ТОВ «Урочище Журавське» та генеральний директор ТОВ «Об’єднана сільськогосподарська компанія». – У нас повністю автоматизований процес, тому на кожному етапі виробництва ми знаємо, яка в нас якість (за всіма параметрами). Ми робимо якісний продукт. Вихід борошна набагато більший, ніж на старих радянських підприємствах. За рахунок ефективності праці ми можемо залучати більш кваліфікованих працівників: менше фізичної роботи і більше розумової, за комп’ютерами. У наших планах – розширення виробництва, будівництво макаронного заводу.

Створення такого потужного підприємства у сільській місцевості – це можливість місцевого населення працювати вдома, бути зі своїми родинами, а не виїжджати закордон у пошуках заробітків та гідної зарплатні.

Сьогодні у нас працюють до 200 осіб, переважно місцевих, – зазначив засновник підприємства ТОВ «Урочище Журавське» Володимир Мовчан. – Приїжджають до нас на роботу і з інших міст.

Директор млина, наприклад, переїхав сюди з Умані. З родинами, з дітьми. Так само, як я з Києва, – розповів Новицький. – Наші діти ходять в дитячий садочок, у школу, ми живемо у цьому селі.

Роман Боднар висловив задоволення тим, що підприємці розбудовують село, розвивають його, що створюють комфортні умови для жителів, забезпечують роботою. Тому соціально-відповідальний бізнес у селі – це шлях до успіху: «Такої потужності підприємства я ще не бачив. Воно дійсно унікальне, тут найсучасніші технології. Розбудова таких високотехнологічних підприємств – за цим майбутнє. Якщо промисловість не будемо розвивати, у нас, як у держави, перспективи немає», – зазначив він.

Ольга ОСІЯНЕНКО

06.08.2020 11:17
Переглядів: 9386
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.