Чим займатися юним жителям Тальнівщини влітку

Чим не лише корисним, як хотілося б батькам, а й цікавим, як хотілося б дітям, займатися юним жителям Тальнівщини в період літніх канікул? Адже в дорослих уже не вистачає терпіння спостерігати, як діти не відривають очей від гаджетів, та й, подекуди, не вистачає часу, щоб запропонувати їм натомість цікавіше заняття. Спробуємо допомогти їм та відшукати цікаві заняття для дітей на літній період.
Шкільні табори закінчили свою роботу, де дітям було цікаво та весело. Дитячі садочки теж скоро підуть на свої «ремонтні» канікули. Проте роботу у батьків ніхто не відміняв та не переносив. Що ж робити і як зайняти своє «чадо» у цей час, щоб і батьки були задоволені, та й дитина теж?
Отже, спочатку цікавимося, що пропонують місцеві заклади культури на безоплатній основі. У Тальнівському міському центрі культури та дозвілля (МЦКД Кінотеатр «Юність») повідомили, що пропонують для діток безкоштовний перегляд мультфільмів (по неділях) та фільмів (по суботах). Також кожного дня у відкритому доступі тут є настільний теніс. Які мультики та фільми транслюватимуть вихідними, можна дізнатися наперед на Фейсбук-сторінці центру. Керівник студії Альона Сапіга розповідає, що діти приходять на сеанси і їм дуже цікаво. Також на постійній основі тут працюють гуртки: вокальний, дитячо-естрадний, театральний і творча майстерня.
У Тальнівському Будинку для дітей та юнацтва нині діє лише студія вокального співу, а керівники інших гуртків пішли у відпустки, як повідомляє нам керівниця закладу Тетяна Чмига. Каже, що активну роботу розпочнуть у серпні – готуватимуться до Дня Незалежності України.
До 15 липня ще працюватиме Тальнівська дитячо-юнацька спортивна школа, де можна займатися спортом. Директор Іван Шевченко розповідає, що нині працюють такі гуртки, як вільна боротьба (вівторок, четвер, субота), волейбол та футбол (понеділок, середа, п’ятниця), а тренер з боксу пішов у відпустку. Проте відвідувати ці гуртки зможуть тільки ті діти, які пройшли медогляд.
Стосовно діток меншої вікової категорії, то нині активно працює Центр розвитку дітей «UA Kids» на чолі з Юлією Рихвою. Вона розповідає, що зараз заклад набирає обертів та пропонує різні цікавинки для дітей.
– У нас є загальний розвиток для діток 4-х років. Є підготовка до школи для 5-6 років. Міні-школа для тих, хто закінчив перший клас. Відкрили цю групу на літо, щоб діти походили і повторили програму за перший клас. Також група для діток, які закінчили 2-й клас. Ще ходять дітки на заняття з англійської мови два рази в тиждень. Є індивідуальні заняття для дошкільнят і початківців. Тут батьки самі регулюють те, що вивчати дитині. Наприклад, у когось є проблема з читанням або з письмом, то звертаємо увагу більше на ці заняття.
З липня у нас буде працювати логопед, а з червня вже працює масажист, який робить масаж і дітям, і дорослим. Також оголосили набір у міні-садочок для діток 4-5 років. Поки-що він працюватиме три рази на тиждень (понеділок, середа і п’ятниця) з 9 год. до 12-ї. Телефонуєте до нас, обираєте, що хочете, отримуєте перше безкоштовне пробне заняття. Найбільше увагу звертаємо на те, чи дитині сподобалося заняття, щоб зрозуміти, чи варто їй взагалі ходити сюди. Оплачувати потрібно за місяць – 650 грн. Сюди входить 9 занять підготовки до школи і загальний розвиток дитини, заняття – два рази на тиждень. Всі матеріали для дітей, окрім зошитів, купуємо ми, – говорить Юлія.
Також маленьких жителів Тальнівщини запрошують і до дитячого розважального центру «Foxyland». Тут для діток 3-5 і 6-7 років підготували дуже цікаву новинку. З 19 липня власники цього закладу організовують дитячий табір, який триватиме з 8:30 до 12:30. Щодня проводитимуть нові майстер-класи і тематичні «вечірки», будуть прогулянки до парку та інші розваги. Вартість абонементу на 5 днів коштуватиме 800 грн, а відвідини одного разу – 180 грн..
Потанцювати теж можна буде влітку. Так би мовити, щоб реабілітуватися за період карантину, ГО «Енергія» вирішила попрацювати й у липні. Ірина Присяжнюк каже, що з літа починає набір діток, щоб у вересні бути у «бойовій» готовності.
Також за межами міста теж пропонують діткам програму на канікули. Ось, наприклад, можна взяти участь у театральній студії, яка працює на базі Кривоколінського НВК. Сюди відкриті двері діткам з 4-х років. Заняття проходять тричі на тиждень. На сьогодні вони активно готуються до свята Івана Купала. Тут весело та цікаво.
Стосовно таборів, які організовуватимуть у нашій місцевості, то поки що конкретної інформації не маємо. У Релігійній громаді Церкви адвентистів сьомого дня та «Дружболандії» обіцяють організувати літні табори у серпні. Зараз шукають спонсорів.
ГО ВПК «Гайдамаки» також планують відкрити літній табір, проте Станіслав Волощук, голова ГО «Військово-патріотичний клуб «Гайдамаки», повідомляє, що поки що шукають фінансування, а програма табору уже запланована.
Натомість у Звенигородці з 5 липня функціонуватиме денний табір у Дитячому клубі «Сонях». Директорка дитячого клубу Світлана Ковтун розповідає, що приймають діток від 7 до 15 років. Це англомовний табір, проте тут дуже цікаво та ще й повчально. Час перебування у таборі – з 9-ї до 16-ї години. Вартість табору – 1500 грн. за 10 днів плюс ще 500 грн. за харчування. Кожна година табору розписана і спланована. Дні у таборі – тематичні, є екскурсії.
Тож якщо пошукати, то можна спланувати для дитини цікаві канікули.

Ольга МОСКАЛЕНКО

05.07.2021 10:48
Переглядів: 785
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.