Звернення ректора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександра Черевка

Дорогі краяни! Шановні парафіяни Черкаської та Уманської єпархій Української православної церкви Московського патріархату! Сьогодні православна церква має необхідний потенціал для об’єднання розділеного українського православ’я та консолідації українського суспільства. Особливої гостроти набуло питання утвердження Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.

Це питання слід розглядати не лише в контексті віри, а й у контексті реалізації державної політики і її неодмінної складової – духовної єдності.

Адже в основі побудови будь-якої держави лежить національна ідея. Українська національна ідея базується на незалежності, материнській мові, національній культурі та духовній єдності.

Зараз ці принципи українцям доводиться відстоювати зі зброєю в руках. Але є ще внутрішній фронт, де кожен із нас щодня робить державну справу.

Найкраще реалізувати принцип духовної єдності через створення Помісної церкви. Нині прийшов час, є можливості і є в цьому велика необхідність.

Тож закликаю всіх вас, а особливо духовних пастирів, які мають авторитет і повагу людей, мудрість та життєвий досвід – митрополита Черкаського і Канівського Софронія та митрополита Уманського та Звенигородського Пантелеймона – приєднатися до загальнонаціонального процесу!

Звертаюся до патріархів із проханням взяти участь в об’єднавчому соборі православних церков в Україні!

Об’єднаймо ж свої зусилля для служіння українському народу!

19.11.2018 22:44
Переглядів: 1322
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.