Житель Тальнівщини розповів про те, як лікувався від Covid-19 амбулаторно - Вісті Черкащини

Житель Тальнівщини розповів про те, як лікувався від Covid-19 амбулаторно

Не приведи, Боже, проти шерсті!

До нашої редакції звернувся житель району, який попрохав не називати його імені та прізвища, та повідомив, що отримав позитивний результат на Covid-19. Він розповів про те, як звертався до лікарні, що йому відповідали в реєстратурі і як моніторили його стан.
–Перші симптоми хвороби з’явилися в мене 26 жовтня. 27-го ми подзвонили в реєстратуру, щоб записатися на прийом до лікаря, – каже чоловік. – Записали на 29-те число. Я прийшов на прийом до лікаря – він подивився. На той момент я вже 4 дні лікувався. Я розказав, чим лікуюся, він зробив поправки: один антибіотик замінив на інший, від іншого виробника, відправив на флюорографію та на тест, на мазок. Це був четвер. Мені сказали, що у понеділок-вівторок буде відповідь. Але мені відзвонилися аж 7-го числа, сказали, що є аналізи з лабораторії. Сімейний лікар набрав мене тільки 10-го числа, бо десь там вихідний був чи що, і сказав, що мені від 7-го числа треба рахувати 14 днів на самоізоляції. Мій стан упродовж всіх цих днів ніхто не моніторив. Разів 3 я дзвонив в реєстратуру, хотів поспілкуватися з моїм сімейним лікарем, номера мені не дали, самого лікаря на місці не було. Тобто від дзвінка в лікарню про запис і до того моменту, коли я поспілкувався з сімейним лікарем (це 10 листопада) – порахуйте, скільки часу пройшло? Це так сімейні лікарі спішать?
Ми зателефонували до керівника КНП «Тальнівський ЦПМСД Тальнівської міської ради» Ганни Данилюк, аби з’ясувати, насамперед, у якому режимі зараз працює Тальнівська первинка, чи справляється з кількістю хворих на Covid-19 та які дані має станом на 12 листопада.
–Нормально працює, працює в екстреному режимі. Пацієнтів дуже багато. Кожен день різна статистика, – почала відповідати Ганна Вікторівна. – Хворих на Covid за минулу добу – 21, кількість хворих на поточну дату – 180, всього хворих – 520, біоматеріал взятий у 2226-ти, за минуду добу взято 36 мазків. За вчорашній день 4 електронні направлення було виписано, 4 пневмонії за вчорашній день. Справлятися дуже важко, тому що хворих дуже багато. На кожного лікаря приходиться від 3-х до 5-ти людей щодня.
На цьому, фактично, спокійна розмова з лікаркою завершилася. Після того, як ми переповіли ситуацію, у якій опинився житель Тальнівщини, не називаючи його імені та прізвища, у голосі Ганни Данилюк, як нам здалося, почало звучати роздратування. На наші запитання, чи могла людина понад тиждень знаходитися зі своєю бідою сам-на-сам і до неї упродовж цього часу не телефонував сімейний лікар, Данилюк висловила своє переконання, що такого бути не може!
–На реєстратуру коли звертається людина, ця інформація потрапляє до сімейного лікаря, який потім звязується зі своїм пацієнтом, – казала на підвищених тонах Данилюк, а потім припустила, що все-таки 2-3 дні лікар міг і не телефонувати своєму пацієнту. На запитання, чому так довго не було результатів ПРЛ-тесту, Данилюк зазначила, що це залежить від навантаження лабораторії, що 2-3 дні тому результатів тестів треба було чекати 7-8 діб. Сказала, що останні 2-3 дні результати надходять вчасно: відвезли – і на другий день мають результати.
–Кому я повинна сказати, що є такий пацієнт і ми йому не дзвонили 9 днів? Вони зараз мені всі скажуть, що такого нема. І я знаю, що такого нема! – нервово стверджувала Ганна Вікторівна.
Поряд з цим, якщо такий випадок дійсно мав місце і хворий справді має Covid, чи не стануть ці 2-3 дні для нього фатальними, не кажучи вже про тих 9 діб, упродовж яких до людини ніхто не дзвонив і не поцікавився її станом?
На нашу думку, будь-який налагоджений механізм, тим паче, в умовах пандемії, про який ви, Ганно Вікторівно, говорите, може дати збій. Тому рекомендуємо вам, як керівнику, взяти на контроль питання якнайшвидшого двостороннього зв’язку пацієнта і лікаря, бо тут на рахунку може бути кожна хвилина, а то й секунда.
Думаємо, що людям, як тому пацієнту, що зателефонував до нашої редакції, тяжко буде справлятися зі своєю бідою самотужки. Ми вважаємо, що цей випадок – далеко не поодинокий. І сьогодні, у час, коли люди налякані цією хворобою, лікарі як ніколи мали б дослухатися до своїх пацієнтів, переступити через власну гордість, зняти нарешті корону і навчитися адекватно реагувати на їхні прохання. То чи не було б краще, аби виключити подібні ситуації в майбутньому, надати нам для опублікування номери телефонів сімейних лікарів, щоб люди з легкістю могли їм додзвонитися? Зараз для людей це просто необхідність. До того ж, нагадаємо, саме з їх податків Ви й отримуєте зарплатню.
Подейкують, що Ви берете собі в помічниці з економіки В.О. Любомську, на зарплату в 25 тисяч гривень в місяць. Невже Ви дійсно вважаєте, що ця, а не інша особа, зможе врятувати за такі гроші Тальнівщину від Covid-19, якщо на своїй попередній посаді з зарплатнею, подекуди, в кілька разів вищою, вона, на думку людей, з якою важко не погодитися, згубила район?

Ольга ОСІЯНЕНКО

12.11.2020 21:02
Переглядів: 14753
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.