В очікуванні Благовіщення: готуємося до свята

7 квітня православні християни святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це одне з 12 найважливіших свят християн. До Діви Марії, зарученої з Йосипом, явився архангел Гавриїл і повідомив, що вона зачне і породить сина Божого, якого назве Ісусом. Повідомляє gazeta.ua

Свято має постійну дату – 7 квітня. Відзначається рівно за 9 місяців до Різдва. Символом Благовіщення є біла лілія. У язичництві вона була символом родючості і любові, християнство додало лілії значення непорочності, чистоти і святості, пише НВ.

Свято потрібно проводити в доброму настрої, з радістю і вдячністю, з родиною і друзями.

Народ підмітив і сформулював такі прикмети на Благовіщення: хороша і сонячна погода – до багатого врожаю та теплого літа; дощ – до врожаю жита і грибів; гроза – до врожаю горіхів; сніг – до неврожаю; яка погода на Благовіщення, такою буде погода на Великдень; якщо на Благовіщення випустити на свободу пташку, цілий рік вас супроводжуватиме щастя; якщо на Благовіщення незаміжня дівчина знайде первоцвіт, то вже восени вона вийде заміж; якщо на Благовіщення ви знайдете пролісок – на щастя; якщо на свято не літають ластівки – весна буде холодною і літо пізнім.

У Благовіщення не можна: займатися важкою роботою; сперечатися, лихословити, обманювати, сердитися і дратуватися; стригти і фарбувати волосся; займатися рукоділлям; відзначати весілля; влаштовувати поминки.

7 квітня православні відзначають Благовіщення. Це день, коли, за повір’ям, архангел Гавриїл сповістив Діву Марію про майбутнє народження Ісуса Христа. Благовіщення – одне з дванадцяти найважливіших християнських свят, – говорить настоятель храму Святого великомученика й цілителя Пантелеймона у Гайсині Вінницької області Ярослав Вольвин, 33 роки. – Благовіщення – виключно духовна й велична подія. Для християнина є кращим не перейматися, що можна, а що не можна робити, а відвідати храм, подякувати і прославити Бога. Якщо є можливість, приступити до сповіді та причастя. Церква рекомендує утриматися від будь-якої роботи й більше думати про духовне і власне про подію.

03.04.2020 11:25
Переглядів: 1269
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.