Реабілітовано Холодноярських отаманів

18 жовтня Апеляційний суд Київської області реабілітував холодноярських отаманів і козаків Ларіона Загороднього, Мефодія Голика-Залізняка, Дениса Гупала, Юрія Дроботківського, Олексія Добровольського, Тимофія Компанійця, Івана Ляшенка, Василя Ткаченка, Григорія Яковенка і Костянтина Здобудь-Волю.

“Колегія суддів визнала, що “зазначені особи були фактично засуджені за боротьбу за незалежність України, яка проявилась в участі й керівництві озброєними загонами УНР”. Через це колегія суддів ухвалила рішення про “необхідність визнання необґрунтованості їх засудження із подальшою їх реабілітацією”. Ухвала оскарженню не підлягає”, – повідомляє на своїх сторінках у Facebook президент історичного клубу “Холодний Яр” Роман Коваль.

Зауважимо, 2 лютого 1923 року холодноярських козаків і отаманів, які боролися за незалежність України проти більшовицької окупації, засудили до розстрілу.

Зранку 9 лютого 1923 року у Лук’янівській в’язниці Києва, вони підняли повстання, захопили 14 гвинтівок із набоями та іншу зброю. Засуджені повстанці загинули у чотиригодинному бою.

Олег ШАТАЙЛО

19.10.2016 11:16
Переглядів: 980
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.