На всеукраїнському семінарі в Черкасах обговорили тему Голодомору та інших геноцидів - Вісті Черкащини

На всеукраїнському семінарі в Черкасах обговорили тему Голодомору та інших геноцидів

Як повідомляє сайт http://ck-oda.gov.ua

25 березня 2017 року в рамках проведення ХХІІ Всеукраїнської олімпіади з історії на базі Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат відбувся всеукраїнський методичний семінар на тему «Голодомор та інші геноциди».

Організаторами семінару виступили Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) за підтримки Міністерства освіти і науки України та комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

92568958У семінарі взяли участь Державний секретар Міністерства освіти і науки України доктор Павло Полянський, головний спеціаліст департаменту загальної та середньої освіти Міністерства освіти і науки України Раїса Євтушенко, директор Українського науково-дослідного та освітнього Центру вивчення Голодомору Людмила Гриневич, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, ректор ОІПОПП Наталія Чепурна, професор Бердянського державного педагогічного університету Костянтин Баханов, голова Черкаського обласного відділення організації “Турбота поколінь – Хесед Дорот”Дмитро Співаковський та інші науковці у темі “Голодомор та інші геноциди”.

У своєму виступі Павло Полянський відзначив інтеграційні тенденції щодо викладання предметів і, зокрема історії, у загальноосвітніх навчальних закладах. Водночас наголосив на європеїзації та включенні історії України в контекст вивчення світової історії. Павло Броніславович закцентував увагу, що минуле народу згуртовує його, пам’ять про минувшину допомагає усвідомити ідентичність народу, його роль у світовій спільноті. Принагідно закликав учасників семінару активно долучитися до обговорення питань порядку денного та випрацювати власні пропозиції.

Раїса Євтушенко подякувала представникам Українського науково-дослідного та освітнього Центру вивчення Голодомору за співпрацю у проведенні семінару. Стосовно трагічної сторінки історії українського народу, Голодомору, наголосила на необхідності об’єктивного незаангажованого вивчення цього питання з метою встановлення історичної правди.

Людмила Гриневич наголосила, що пам’ять про Голодомор має бути громадянською відповідальністю кожного: «Коли говоримо про Голодомор, ми маємо говорити, що голод – це порушення права людини на життя. В основі голоду лежать не природні чинники а урядова діяльність». Людмила Гриневич наголосила, що Голодомор був спробою сталінського режиму зламати політичний хребет українців, знищити його духовність. Водночас порівнюючи минуле та сьогодення, було зазначено, що в часи неоголошеної агресії, гібридної війни, можна говорити про прикладність риторики та імперського дискурсу тодішнього періоду нинішній позиції східного агресора.

У рамках панельної дискусії до обговорення теми семінару долучилися учасники зі всієї України: розбившись на регіональні групи, за допомогою анкетування вони внесли власні пропозиції щодо методики, змістового наповнення та цільової орієнтації викладання теми Голодомору у загальноосвітніх

навчальних закладах.

Водночас протягом заходу була обговорена проблематика інших геноцидів на території України та поза її межами. Так, представники благодійного фонду «Українсько-єврейська зустріч» означили тему Голокосту. Принагідно запропонували методичну та іншу наукову літературу щодо вивчення згаданої проблематики.

Історик кримських татар, професійний письменник та журналіст Гульнара Бекірова зупинилася на темі геноциду кримськотатарського народу сталінським режимом під час його депортації в 1944 році. У цьому відношенні провела паралелі щодо нинішньої дискримінаційної політики окупаційної влади на Кримському півострові.

27.03.2017 16:05
Переглядів: 440
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.