Молодий тальнівчанин Дмитро Бевзюк розповів, як пов’язав своє життя з футболом - Вісті Черкащини

Молодий тальнівчанин Дмитро Бевзюк розповів, як пов’язав своє життя з футболом

Життєрадісність, цілеспрямованість та рішучість, впевненість та доброзичливість, – це якості, які, за різними джерелами, притаманні представнику сильної статі з іменем  Дмитро. Здаватися – це точно не про нього. Вважається, що власник цього імені має, як правило, пристрасть до спорту, любить їздити відпочивати на природу та бігати.

Усе це можна сказати про 24-річного Дмитра Валентиновича Бевзюка, який працює тренером у Тальнівській ДЮСШ. Ми поспілкувалися з ним минулого тижня. Сам чоловік, до речі, не виключає, що ім’я певним чином може впливати на долю людини. Отже, про що він нам розповів, далі.

Вчитися грати у футбол до Дмитра Валентиновича зазвичай ходять 45 дітей (3 групи), хоча карантин, все-таки, вніс і сюди свої «корективи» – заняття зараз відвідують не всі.

Молодого тренера застаємо під час одного з тренувань на футбольному полі, що біля спортшколи. Кілька хлопців, слухаючи тренера, передають пас один одному. Удар – воротар у стрибку успішно відбиває м’яч. Поки погода дозволяє, займаються просто неба. «З приміщенням у нас проблема, – зауважує тренер. – Але ми стараємося шукати вихід. Думаю, що, як і в попередні роки, або Тальнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, або санаторна школа чи коледж підтримають нас, будуть нам раді».

Про те, як почав грати у футбол (а тяжів зі школи, окрім цього виду спорту, ще й до волейболу), Дмитро Валентинович пригадує з гумором: «Спочатку я пішов на малювання до Тальнівського РБДЮ – мав з цього предмета поганенькі оцінки, тому вирішив «підтягнути». Крізь вікно, що виходило на футбольне поле, бачив, як грають інші хлопці, серед яких був і мій старший брат Михайло. Гуртом напосідали, щоб кидав малювання і йшов на футбол. Так і сталось. Моє бажання займатися спортом підтримували як вчителі фізкультури Тальнівського НВК ЗОШ І – ІІІ ступенів №1-гімназії (у якій я навчався), так і тренери ДЮСШ – першими моїми тренерами та наставниками були Олександр Дячук та Федір Каплюченко. Згодом я зрозумів, що футбол для мене – це щось більше, ніж дитяче захоплення. І коли закінчив школу, вступив до Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини на факультет фізичного виховання. Відчував, що повинен стати вчителем.

У 2017 році 3-курсник Дмитро Бевзюк розпочав кар’єру тренера у Тальнівській спортшколі. Паралельно продовжував навчатися у вузі та після 4-го курсу вступив до магістратури. Із власного досвіду знає, що бути педагогом непросто. Одного тільки майстерного володіння м’ячем та технікою гри тут не вистачить. Переконаний: щоб працювати з дітьми, потрібно мати покликання, любити дітей. Треба бути терплячим та з кожним вихованцем будувати взаємодовіру.

– Тренер – це як батько чи старший брат. І хоч має бути межа «учитель–учень», він може прийти на допомогу і в побутовому житті. Як колись я до своїх тренерів, тепер вже до мене діти приходять і питають про стосунки, радяться, куди йти вчитися далі, – ділиться Бевзюк.

Останні 2 роки Дмитро Валентинович не тільки тренує дітей, а й займається суддівством на районному та обласному рівнях. На цьому зупинятися не планує. Зараз Федерація футболу Черкаської області рекомендує спортсмена на арбітра дитячої Ліги: «В Україні, на жаль, як гравцям, тренерам, так і арбітрам, реалізувати себе повною мірою дуже важко. Дитяча Ліга – поки-що для мене найвищий щабель. Але я надіюся, що вийду на дорослий рівень по Україні. Треба продовжувати працювати над собою. Як складеться – побачимо», – пояснює.

Каже, що  свого життя без спорту не уявляє. Якщо в Інтернеті не транслюють футбольні матчі онлайн, то він з задоволенням дивиться Олімпійські ігри, волейбол, хокей чи баскетбол. Навіть книги, які любить читати, – і ті про улюблену гру, арбітрів та тренерів. Єдине, куди ще, мабуть, не просочився футбол, як припускає Дмитро Валентинович, – це вечірні пробіжки під музику в навушниках.

Ольга ОСІЯНЕНКО

07.11.2020 13:15
Переглядів: 809
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.