Кишкова паличка та нітрати у водогонах: де на Черкащині виявили неякісну питну воду - Вісті Черкащини

Кишкова паличка та нітрати у водогонах: де на Черкащині виявили неякісну питну воду

У кількох пробах води на Черкащині виявили кишкову паличку та ентерококи.

Про це повідомили в Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Де виявили відхилення?

Відхилення від гігієнічних норм за мікробіологічними показниками виявили у двох пробах:

  • у водогонах села Косарі Кам’янської громади, де зафіксували загальні коліформи та кишкову паличку;
  • у селі Привітне Вознесенської громади, де виявили загальні коліформи та ентерококи.

За санітарно‐хімічними показниками невідповідності зафіксували у дев’яти пробах:

  • місто Городище — перевищено показник загальної жорсткості води;
  • місто Тальне  — у воді зафіксовано надлишок нітратів та загальної жорсткості;
  • село Вільшана — у водогоні виявлено підвищений вміст заліза;
  • село Хижня та село Сорокотяга  — дослідження показали перевищення норми нітратів;
  •  села Красенівка, Тарасівка та Богодухівка — у питній воді виявили надмірну кількість амонію та заліза;
  • село Привітне — окрім бактерій, у тутешній воді зафіксували ще й перевищення вмісту амонію.

Як йдеться у повідомленні, будь‐яких ускладнень санітарно‐епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із питною водою та питним водопостачанням на території області не зареєстровали.

18000

Читайте також: З маленького міста у міжнародну компанію: як тальнівчанка побудувала кар’єру завдяки іноземним мовам

Читайте нас також в Telegram!

22.06.2026 12:31
Переглядів: 110
Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.