Комунікаційний аспект у будь-якій реформі один із найважливіших – Роман Боднар

ініціювали зустріч голів об’єднаних територіальних громад Черкащини із експертами, безпосередніми законотворцями – головою підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою Віталієм Безгіним і радником міністра розвитку громад та територій Ivan Lukerya.

Повідомляє Роман Боднар на сторінці у Фейсбук

Відбувся конструктивний діалог із представниками громад, основні питання, які порушили під час зустрічі це розподіл повноважень та коштів, звісно, звучала тема доріг, говорили про майбутнє районних рад, передачу на баланс освітніх установ, сплату орендної плати за землю на місцях.

Тезисно про зміни адмінтерустрою:

▪️ На думку експертів, Черкащина – один з лідерів серед областей щодо формування адміністративно-територіального устрою. По районах – найбільш вдала конфігурація.

▪️Органи субрегіонального рівня не повинні дублювати повноваження органів місцевого самоврядування на одних територіях. Спроможні громади переходять на прямі міжбюджетні відносини. До прикладу, зарплати вчителям платитиме не район, а ОТГ, яка отримала напряму освітню субвенцію.

▪️Про надання послуг. Людям не треба їхати за довідками в район. Децентралізація передбачає якраз наближення послуг у громади. На Черкащині вже 42 Центри надання адміністративних послуг, до кінця року буде 60.

▪️Осінні місцеві вибори уже відбудуться відповідно до нового адміністративно-територіального устрою. Райради районів втратять свої повноваження наступного дня після виборів. РДА працюватимуть до кінця 2020 року.

▪️Навіщо залишаються райони взагалі: РДА – це орган державної виконавчої влади. Тому це повноваження виключно держави організовувати роботу підпорядкованих структур. Уряду за наявності невеликої кількості районів буде більш ефективно організовувати роботу на місцях судів, податкової, соцзахисту, пенсійного фонду, поліції тощо.

Сьогодні ж зустрілися із представниками ЗМІ. Наше спільне завдання – більше пояснювати громадянам, щоб не виникало “міфів”, якими перед виборами спекулюватимуть політики.

Повне відео роз’яснення:

28.07.2020 18:42
Переглядів: 296
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.