Канада дала гроші на безпритульних тварин

7 жовтня Черкащина стала другим регіоном України, де почала діяти обласна Програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами. Програма, що запроваджує в області гуманні стандарти поводження із безпритульними тваринами, передбачає створення у кожному районі Черкащини стерилізаційно-карантинного пункту, де безпритульні тварини проходитимуть карантин, стерилізацію та вакцинацію проти сказу. На створення трьох таких пілотних пунктів Черкащина уже отримала майже півмільйона гривень від Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив.

– Поштовхом до створення програми стали численні факти вбивства безпритульних тварин – таким чином різні райони області намагалися по-своєму регулювати проблему зростання їх чисельності на своїх територіях. Сьогодні – із прийняттям на рівні області загальної Програми – кожен район отримав еталон вирішення цієї проблеми гуманним і єдиним законним в Україні способом. Способом, розробленим на основі методики, що успішно дозволяє вирішувати проблему зниження чисельності безпритульних тварин розвиненим країнам світу – адаптованим до наших реалій і пропрацьованим із врахуванням зауважень усіх профільних департаментів, аби забезпечити дійсно ефективну методику, що буде працювати у наших умовах. Програму вдалось прийняти завдяки підтримці депутатів абсолютно різних фракцій обласної ради – Світлани Легойди (“Відродження”) та Андрія Сегеди (“Укроп”), – повідомила під час прес-конференції віце-президент Черкаського обласного благодійного фонду “Еко-Центр” Оксана Савіцька. – Саме така методика успішно працює у Черкасах ще із 2010 року, одразу знизивши кількість скарг городян стосовно безпритульних тварин із 420 до майже 160 на рік.

Отже, Програма передбачає створення в області мережі стерилізаційно-карантинних пунктів, що будуть виконувати кілька головних завдань: із допомогою операцій із стерилізації унеможливлювати появу нових чотирилапих безхатченків на вулицях, та з допомогою щеплень тварин від сказу – контролювати ситуацію із епідеміологічною безпекою населення.

Відтак, уже із наступного року у області починає діяти три перших, пілотних, стерилізаційно-карантинних пункти, майже півмільйона гривень на які виділив Канадський Фонд підтримки місцевих ініціатив, що діє при Посольстві Канади в Україні.

– Нашу область і нашу організацію було обрано, аби створити в Україні прецедент відкриття у межах регіону цілої мережі закладів для вирішення проблеми безпритульних тварин – і почати вирішувати цю проблему не просто на рівні якогось одного міста, а цілої області, – констатувала президент Черкаського обласного благодійного фонду “Еко-Центр” Олена Литвинова. – За рахунок Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив при Посольстві Канади в Україні, на Черкащині буде облаштовано три перші стерилізаційно-карантинні пункти – у м. Канів, смт. Катеринопіль та м. Золотоноша. Кошти у сумі майже півмільйона гривень виділено на практично стовідсоткове облаштування пунктів – це придбання медичного інструментарію для стерилізацій, засоби відлову та транспортування тварин. Решту – частину приміщення (для відкриття пункту, де проводитимуться стерилізації), вживане авто (переобладнане для відлову) та облаштування вольєрів – має забезпечити місцева влада. Слід зазначити, що влада Канева, Катеринополя та Золотоноші виявила прогресивне розуміння необхідності уже сьогодні і саме таким чином вирішувати проблему безпритульних тварин. У Каневі іще раніше було прийнято місцеву програму – аналог обласної.

У Катеринополі її прийнято нещодавно та у Золотоноші було прийнято 11 жовтня, пакетом із правилами утримання тварин, що мають на меті посилити відповідальність власників домашніх тварин, аби упередити появу на вулицях нових чотирилапих безхатченків. На сьогодні, у кожному із населених пунктів триває підготовка до відкриття стерилізаційно-карантинних пунктів та початку їх роботи уже із наступного року.

Наступними ж кроками БФ “Еко-Центр” стане організація стерилізаційно-карантинних пунктів у інших районах області, співробітництво із міжнародними урядовими та благодійними установами для розширення можливостей зоозахисної діяльності у регіоні, та робота у напрямку прийняття програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на загальнодержавному рівні.

– Прагнення України стати повноправним членом Європи неможливе без сприйняття і втілення у життя європейських цінностей – і стандарти поводження з тваринами є однією із них, – підкреслила Олена Литвинова. – Справжня цивілізованість неможлива без гуманізації – і недарма, водночас із нашим проектом, Канадським Фондом підтримки місцевих ініціатив було підтримано проект “Друг Героя” – створення кінологічного реабілітаційного центру для воїнів АТО.

***

Для довідки:

У 2006 році Верховна Рада ухвалила закон, що забороняє жорстоке поводження з тваринами й передбачає гуманні способи регулювання їхньої кількості – так само, як це відбувається у країнах Євросоюзу.

Програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області на 2016-2020 роки розроблена з метою створення економічно вигідного, біологічно ефективного, суспільно прийнятного цивілізованого механізму зменшення чисельності безпритульних тварин гуманним методом на основі новітніх технологій та кращого міжнародного досвіду.

Використання сучасних технологій контролю популяції безпритульних тварин, розроблених із врахуванням біологічних та екологічних моделей життєвого циклу тваринної популяції. дозволить поступово, але надійно знизити чисельність безпритульних тварин на вулицях міст та сіл, оскільки стерилізація унеможливлює їх подальше розмноження, а також взяти під контроль ситуацію із ризиком виникнення епізоотій, особливо таких небезпечних захворювань як сказ.

cherkasy-city

На Катеринопільщину знову надійшла страшна звістка про загибель Героя

У Катеринополі розшукують 70-річного чоловіка