Зі сльозами на очах, воєнними піснями, але без ветеранів

9-го травня Лисянщина у європейських традиціях, без помпезності, гучних пісень і показушних парадів відзначила День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Він прийшов на зміну «Дня перемоги» над фашизмом у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років, який святкують у Росії і деяких інших пострадянських державах. В урочистостях взяли участь керівники району, Лисянської і Бужанської ОТГ, сільських громад, ветерани, вихованці навчальних закладів району. Чи не вперше серед тих, хто прийшли до обелісків, братських могил вшанувати пам’ять полеглих воїнів, не було учасників боїв – фронтовиків, яких в живих на Лисянщині залишилося лише семеро, і кожному з них вже за дев’яносто років. Багато хто з людей старшого покоління з ностальгією згадував ті часи, коли ветерани війни очолювали святкові колони, і в повітрі стояв передзвін їх медалей, як набат юності, обпаленої війною…

«День перемоги – це – особливий день, який завжди буде для нас уособленням миру, непохитної стійкості та великої сили духу нашого народу. Сьогодні, ми знову повертаємося до травня 1945 року аби з глибокою повагою згадати тих, хто виборов нашу свободу у страшному поєдинку з фашистськими загарбниками.», – сказав на урочистому мітингу у Лисянці на Пагорбі Слави голова райдержадміністрації Володимир Павличук.

Голова райорганізації ветеранів Анатолій Мовчан привітав ветеранів, дітей війни, остарбайтерів, усіх, хто пережив страшні роки німецької окупації, з святом із сльозами на очах, 74-ою річницею Перемоги, нагадавши, що на фронтах Другої світової війни загинули 375 наших земляків і більше 4 тисяч жителів району були вивезені на примусові роботи до Німеччини.

Володимир Павличук, голова райради Ярослав Попко, селищний голова Юрій Корнієнко поклали живі квіти до підніжжя пам’ятника воїна-визволителям Лисянки, а священик церкви Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ отець Іван відслужив панахиду за вбитими на полі бою солдатами.

Напередодні Дня перемоги Лисянський селищний голова Юрій Корнієнко, його заступник Віктор Книш, голова селищної ветеранської організації Галина Славінська, керівник Лисянської філії НВФ «Урожай» Петро Білозоров, представник відвідали вдома ветеранів війни Олену Капацін – у Лисянці, та Федора Боровика і Ніну Власенко – у Почапинцях. Олена Пилипівна – фронтова медсестра і Федір Матвійович – артилерист, який особисто підбив три німецьких танки, учасники Корсунь-Шевченківської битви, орденоносці, мають військове звання полковника, а Ніна Власенко – остарбайтер, працювала на авіазаводі в німецькому місті Регенсбург, але здійснила втечу, потрапила до партизанського загону.

Музично-патріотичний концерт у постановці Оксани Нетребенко та Валентини Маленко, який відбувся у Лисянському райбудинку культури став виразом щирої поваги і глибокої вдячності всім тим, хто подарував українцям мирне небо над головою. У програмі концерту звучали пісні, які своїм оптимізмом і щирою вірою у світле майбутнє допомагали виживати у складні воєнні роки у виконанні провідних аматорів сцени Лисянського району. А головною сторінкою художньої програми була постановка театру малих форм «Сторінками історії України». Тема театральної постановки вразила душу кожного глядача, нагадала сторінки подій України на долю якої випали важкі випробування.

Олександр ЩЕРБАТЮК

10.05.2019 22:17
Переглядів: 1068
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.