У Лисянському ліцеї вирощують огірки і виховують «зірок» боксу

«Зірочка лисянського боксу» Христина Корінь

Лисянський професійний аграрний ліцей постійно підтверджує статус навчального закладу як одного з найкращих в області. Ось і нині в процесі підготовки до нового навчального року продовжується перетворення ліцею на новий навчальний заклад європейського типу.

Як розповів директор ліцею Олександр Яцюк, змін зазнали всі підрозділи закладу: гуртожиток, їдальня, спортивний комплекс, навчальний корпус, подвір`я та навчальне господарство. Зробили ремонт та повне переоснащення приміщення їдальні та навчальних кабінетів, ремонт коридору другогого поверху, замінили вікна в гуртожитку та підлогу в спортзалі на м’яке поліуретанове покриття, відкрили футбольне поле зі штучним покриттям.

– Все це робилося з єдиною метою – привабити потенційних учнів, зацікавити їх і переконати, що наш навчальний заклад – найкращий, – поділився Олександр Іванович. – Потратили на це чимало зусиль і коштів, і таки свого досягли. Цьогоріч чи не вперше припинили практику «полювання» за майбутніми ліцеїстами, коли доводилося їздити по всій окрузі, включаючи найближчі райони й області, аби набрати необхідну кількість учнів. Тепер діти з батьками, частина з яких є нашими колишніми випускниками, їдуть до нас самі і лиш переступивши поріг ліцею заявляють, що у виборі не помилилися. А коли побачать сучасну сільськогосподарську техніку, парникове господарство, то навіть закоренілі скептики відразу змінюють свою думку. На сьогодні заяви на вступ до ліцею вже подали 115 осіб, залишилося ще 15 місць, які ми триматимемо для тих дітей, які з якихось причин не поступлять до вищих навчальних закладів. Замість того, щоб рік байдикувати, вони можуть освоїти одну з професій, які в майбутньому житті ніколи не будуть зайвими. Приміром, водій, садовод, перукар. До речі, цього року ми вперше готуватимемо перукарів і майстрів манікюру.

Директор ліцею Олександр Яцюк

Вже звичними в ліцеї стали екскурсії учнів шкіл Лисянщини. Одна справа, каже Олександр Іванович, коли до них приїжджаєш і розповідаєш про навчальний заклад, і зовсім інша, коли діти на власні очі все побачать, посидять в тракторі, побачать спортивний комплекс, який нічим не поступається аналогічним в Черкасах чи навіть у Києва. У керівництва професійного аграрного ліцею великі плани щодо садово-парникового господарства. Тут, за сприяння Уманського тепличного комбінату, навчатимуться плодоовочівники і садоводи. Сад, в якому ростуть різні види фруктових дерев, висадили торік восени. Перший урожай огірків з теплиці, як кажуть, розійшовся на «ура». Тепер тут хочуть одержати свіжі огірки до новорічного столу. Для цього вже незабаром почнуть висаджувати розсаду, яку вирощують самі. А як з’являться плоди в саду, планують запустити міні-цех з їх переробки.

Олександр Яцюк сповідує принцип «Під лежачий камінь вода не тече», його постійним стремлінням до розвитку, вдосконалення перейнялися і викладачі, і учні. Не випадково ж на обласних і всеукраїнських конкурсах професійної майстерності вихованці ліцею завжди займають призові місця. Його тішить, що найвправнішим орачем на обласному конкурсі був їх випускник, що зірки Лисянського боксу, яких в останні роки на спортивному небосхилі насіялось дуже рясно, запалювались саме в ліцеї. Остання них Христина Корінь, яка приїхала з Івано-Франківська. Дівчина на обласному юніорському турнірі нещодавно здобула перше місце.

Олександра Яцюка хвилює лише тривожна тенденція катастрофічного зменшення кількості учнів у школах Лисянщини. Хто в найближчому майбутньому стане ліцеїстами, задля яких затрачено стільки зусиль і коштів?

Олександр ЩЕРБАТЮК

11.08.2021 16:10
Переглядів: 848
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.