Про що розповів голова Лисянської громади, що на Черкащині - Вісті Черкащини

Про що розповів голова Лисянської громади, що на Черкащині

Перебої води через засуху, а відсутність інвестицій – через інертність районної влади

Карантин карантином, а життя триває, і щодня ставить нові виклики, які сидячи дома, як до того закликають з екранів телевізорів, не вирішити. Особливо якщо це стосується життєдіяльності найбільш чисельної в районі Лисянської громади, що на Черкащині. Сьогодні ми попросили розповісти селищного голову Юрія Корнієнком про її нагальні справи і найближчі плани.

– Юрію Володимировичу, які завдання в своїй роботі ви сьогодні ставите на чільне місце, і з якими труднощами стикаєтесь у їх реалізації?

– Пріоритетів зараз хоч відбавляй. Потрібно скрізь встигнути, на все зреагувати, і, головне, прийняти рішення, яке б не зачепило інтереси громади. Це не так просто, як здається. Бо не завжди селищний голова може вплинути на ситуацію та процеси, які були запущені попередньою владою. Як приклад – перебої з постачанням води в селищі. Щодня – десятки дзвінків від обурених жителів багатоповерхівок, критика в соціальних мережах. Між тим, нерегулярна подача води зумовлена падінням ґрунтових вод у зв’язку із засухою та зменшенням дебіту води у свердловині. Чіткого графіку відключення води надати не можемо, оскільки не можна передбачити швидкість наповнення водою резервуара. До цього додається значне зношення системи водопостачання, що була побудована ще за часів СРСР, і про модернізацію якої ніхто не думав всі ці роки. Це є проблемою для всіх мешканців багатоповерхових будинків, Але це не означає, що ми з цим станом змирилися, і так триватиме й надалі. Наразі розробляється проектно-кошторисна документація на будівництво двох додаткових свердловин та розпочато підготовчі роботи по реалізації цього проєкту. Готуємо лист до народного депутата Сергія Нагорняка стосовно добудови проміжної насосної станції в Дашуківці, яка через нестачу коштів «заморожена» з 2015 року. Тож постачання води найближчим часом ми наладимо, і воно буде безперебійним. Разом з тим, відповідно до нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги», починаючи з 1 травня цього року в багатоквартирних будинках, в яких не створено ОСББ або відсутній управитель, постачальники комунальних послуг зобов’язані забезпечувати такі послуги лише до будинків. Всі питання щодо забезпечення тиску води у внутрішньо будинкових мережах відтепер не належать до компетенції постачальника, тобто КП «Водоканал» і повинні вирішуватись самостійно власниками квартир багатоповерхових будинків.

Дивлячись на Лисянку, інколи складається враження що все місцеве підприємництво зосереджене виключно навколо магазинів та аптек. Адже в селищі стоїть близько десятка пустих приміщень, де б можна було розвивати якісь бізнесові проєкти.

– Скажу відверто: цього ми хочемо якнайбільше. Є інвестори, які готові вкладати свої кошти, відкривати нові напрямки діяльності, наприклад швейний цех, але весь цей процес гальмує інертна позиція районної ради, на балансі якої знаходяться те ж приміщення колишніх друкарні, пологового відділення райлікарні, кінотеатр. Не відомо яку мету вона переслідує, не передаючи майно селищній раді. Навіть танцмайданчик на березі річки, який теж у її підпорядкуванні, не можемо довести до ладу. Якщо процес передачі майна прискориться, ми матимемо зовсім іншу інвестиційну картину ніж зараз, і Лисянка, безумовно, від цього лише виграє.

Депутати районної ради на останній сесії звернулися листом до депутатів селищної ради з пропозицією співфінансування будівництва лікарської амбулаторії в Почапинцях. Чи є доцільність у такому будівництві, адже нещодавно і обласні керівники висловилися проти?

– Доцільності немає, бо це влетить у круглу копієчку, а бажаної віддачі не буде. Значно раціональніше і ефективніше вкласти ці кошти у реконструкцію вже діючих медичних закладів у Почапинцях і Боярці, яка невдовзі приєднається до нашої громади. Гадаю, депутати на наступній сесії підтримають цю позицію.

– І ще одне важливе питання: які у вас фінансові стосунки з громадами, які не входять до Лисянської ОТГ, але їх діти навчаються у школах селища?

– М’яко кажучи, вони б бажали бути кращими. Кажуть, що чужих дітей не буває, і я з цим цілком згоден, але ми живемо в світі, де за все треба платити, в тому числі і за утримання цих дітей. Із села Будище, наприклад, до лисянських шкіл ходить 50 дітей, а це вартує бюджету більше мільйона гривень у рік. Однак, Будищенська сільська рада перерахувала лише 400 тисяч. Не розраховується повністю і Бужанська сілька рада. Та, гадаю, і цим, і з іншими проблемами ми справимося. Бо за спадом завжди йде підйом.

 

Іван СМОЛІЙ

 

17.05.2020 09:00
Переглядів: 1890
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.