У Лисянці закіпали земельні пристрасті - Вісті Черкащини

У Лисянці закіпали земельні пристрасті

Фото з інтернету

Відбулася позачергова 66 сесія Лисянської селищної ради, яку можна назвати однією з найскандальніших в її історії. Ажіотаж викликало обговорення питання про управління майном власності територіальної громади Лисянської селищної ради, а саме: закріплення майна власності територіальної громади Лисянської селищної ради за підприємствами, установами, закладами (в даному випадку – за сільськогосподарським кооперативом) на праві господарського відання. Для довідки: на території громади ініціативною групою мешканців нещодавно було створено сільськогосподарський обслуговуючий кооператив, метою якого є надання послуг дрібним сільськогосподарським виробникам з метою забезпечення їм можливості продавати свою продукцію за найвищою ціною кінцевим великим покупцям, а не місцевим посередникам. Планувалося сприяння вирощуванню зернових культур, овочів, ягід, розведення великої рогатої худоби, свиней, кіз, овець, свійської птиці, діяльність у рослинництві і тваринництві. Крім того, наголошувалось, що кооперативам буде легше знайти ґрант або фінансову підтримку інвестиційних фондів на розвиток. За допомогою сільськогосподарських кооперативів жителі громади також можуть налагоджувати реалізацію власної сільськогосподарської продукції. Саме для того, щоб дрібні виробники змогли отримати таку можливість, кооператив і звернувся до селишної ради з проханням надати кооперативу земельну ділянку за рахунок тієї землі, що була передана від Держгеокадастру в громаду після її створення.

Як пояснив юрисконсульт селищної ради Юрій Перегон, надання в користування землі може відбуватись або переданням в оренду, або надання в постійне користування у встановлених законом випадках, або закріплення такої ділянки на правах господарського відання. Передання в оренду можливе тільки шляхом проведення аукціону, на якому дрібні виробники не зможуть конкурувати з великими, такими як, наприклад, «Урожай» чи «Панда», які орендують землю в районі. Саме тому було запропоновано варіант закріплення за кооперативом цієї ділянки на правах господарського відання. Це є більш вигідним для громади, оскільки таке право селищна рада має змогу припинити в будь-який момент, чого не можливо або дуже важко зробити коли земля буде в оренді.»Але, коли про це довідались деякі особи, які, можливо, співпрацюють звеликими сільськогосподарськими товаровиробниками, то зробили все можливе щоб недопустити цього та перевести все це на аукціон, де крупні виробники отримають все без особливих зусиль», – переконаний він.

– Функціонування сільськогосподарських кооперативів в нашій ОТГ – це розвиток економіки та підвищення спроможності нашої об’єднаної громади, економічне збагачення, розвиток соціальної сфери та згуртованість громади, це підвищення зайнятості населення в нашій місцевості, створення нових робочих місць, – пояснив переваги селищний голова Юрій Корнієнко. – Яку користь матиме громада? Це наповнення місцевого бюджету: земельний податок, податок з доходів фізичних осіб, яким кооператив буде сплачувати кошти за їх продукцію, податок з доходів найманих працівників, податок з власного доходу, обов’язкове фінансування соціальних та інших проектів Лисянської громади, благодійна допомога дитячим садкам та школам.

Однак, депутати селищної ради Єген Головнич, Павло Лобоцький та депутат обласної ради, виступили із пропозицією виставити земельні ділянки для продажу права їх оренди на земельних торгах.

Представникам сільськогосподарських кооперативів, які зареєстровані на території Лисянської ОТГ, депутати селищної ради не дали можливості навіть проінформувати про ефективність та фінансову привабливість діяльності кооперативів для громади – більшістю голосів підтримали затвердження переліку земельних ділянок комунальної власності Лисянської ОТГ призначених для продажу права їх оренди на земельних торгах у формі аукціону.

Іван СМОЛІЙ

06.06.2020 09:00
Переглядів: 987
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.