Обласний Держгеокадастр перекриває повітря сільським громадам - Вісті Черкащини

Обласний Держгеокадастр перекриває повітря сільським громадам

Минулої п’ятниці відбулися збори громад у Хижинцях і Журжинцях на Лисянщині. Ці села мають проблеми, які призводять до соціальної напруги пов’язані з Держгеокадастром. У Хижинцях – проблема з питною водою, яку безуспішно намагаються вирішити вже кілька років. Торік восени тут намагалися дістатися води, пробуривши свердловину глибиною 115 метрів, однак вона виявилася непридатною для споживання, до того ж з обмеженими запасами. Єдиний позитив у цьому, за словами сільського голови Сергія Ярошевського, що фірма-підрядник повернула бюджетні кошти за цю невдалу спробу. Що робити далі, достеменно сьогодні не знає ніхто. Є місце за межами села, де, за твердженнями фахівців, є вода, і хорошої якості, але перепону в отриманні дозволу на буріння свердловини штучно створюють у Головному управлінні Держгеокадастру в Черкаській області, де всі запити і прохання доведених до відчаю селян упираються у глуху стіну байдужості земельних чиновників.

У Журжинцях найбільше переймаються тим, що у нинішньому році не одержать до бюджету майже мільйон гривень від оренди землі.

-Річ у тім, – пояснила сільський голова Ніна Ганич. – Що в основного орендаря – агрофірми «Злагода» закінчився термін оренди. Але продовжити її не дає той же сумнозвісний обласний Держгеокадастр, за вказівкою якого тихо ділять землю на восьми полях ділянки нібито для атовців, хоча їх в очі ніхто не бачив, і дуже сумнівно, що це справді учасники війни. З урізаним бюджетом, бідкаються журжани, ні дороги не полатаються, ні село не розвиватиметься. І проситися до найближчої Лисянської ОТГ соромно, маючи такий «посаг».

Олександр ЩЕРБАТЮК

23.04.2019 08:35
Переглядів: 744
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.