Ні будувати, ні реконструювати. На Лисянщині медзаклад не потрібний? - Вісті Черкащини

Ні будувати, ні реконструювати. На Лисянщині медзаклад не потрібний?

У Почапинцях на Лисянщині, реконструкція медичної амбулаторії, проєкт, якої був затверджений в області, схоже, не буде реалізована.

– Все почалося два роки тому, коли в рамках державної програми Почапинці були визначені місцем будівництва нового приміщення медичного закладу нового типу, – розповів депутат Звенигородської  районної ради Олександр Галушка. – Такі проєкти розроблялися в кожному районі й на Лисянщині зупинилися на Почапинцях, адже відомо, що тутешня амбулаторія застаріла й давно не відповідає жодним сучасним вимогам. Чотиримільйонний проєкт потребував 10 відсотків співфінансування, районний бюджет виділив 400 тисяч гривень субвенції на обласну раду. Два роки ці кошти пролежали в казні мертвим вантажем, а будівництво так і не було розпочато. Натомість, влітку 2020 року на території місцевого медичного закладу відбулася робоча зустріч під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Дмитра Ляшова, депутата обласної ради, керівників Лисянського району та місцевої об’єднаної громади, в ході якої було визначено економічно доцільнішим не зводити нову, а провести капітальний ремонт існуючої амбулаторії вартістю 2 мільйони гривень з співфінансуванням з районного бюджету 200 тисяч гривень. Й ці кошти з районної казни пішли на область. Це був правильний господарський підхід, реконструювати міцне, добротне приміщення, яке ще багато десятиліть прослужить жителям Почапинець та довколишніх сіл, які тут отримують медичну допомогу.

Однак нещодавно на засіданні бюджетної комісії обласної ради заявивили про недалекоглядне рішення щодо приміщення, у яке мали вкласти такі великі кошти. Найперше, наголосили що, об’єкт реконструкції знаходиться на окраїні ОТГ, фактично віддалений навіть від центра села. Вважають, що таку амбулаторію треба зводити в центрі ОТГ, наприклад у Журжинцях чи Хижинцях.

Проти такого рішення протестує голова Лисянської РДА Володимир Гуня: «Почапинці – велике село, де мешкають понад 1300 жителів. Амбулаторія вкрай потрібна, бо поки все навантаження йде на районну лікарню. А ситуація з коронавірусом у країні лише погіршується. І тому досить несподівано прозвучала критика проєкту у момент, коли на нього готові були виділити кошти»

Як воно буде далі, покаже час. Але амбулаторія, про яку так довго говорили, і на яку вже знайшлися гроші, конче потрібна людям.

Іван СМОЛІЙ

04.01.2021 10:20
Переглядів: 1778
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.