На Лисянщині ліпили вареники з глини

Відомий на Лисянщині гончар Костянтин Пустільнік днями завітав до дитячої дошкільної установи «Малятко»» у Лисянці і провів для її вихованців урок з гончарства і майстер-клас (на знімку).

-Слово «гончар» походить від «горна» і «чарування» – той, що горно чарує, – розповів діткам незвичайний гість у вишиванці, – Так, справжній майстер-чарівник на гончарному крузі перетворить разом з вами грудочку м`якої глини на справжній витвір. Ваші руки самі будуть творити ваш задум: чи то глечик, чи то макітра, а може вийде горнятко чи вазочка для прекрасної квітки.

На очах у дітей творилося справжнє диво, про яке їм читали в казочках батьки і вихователі: на гончарному крузі під руками дяді Кості грудочка глини враз ставала глечиком чи кухликом. Захопленню малечі не було меж! І коли він запропонував і самим побути трохи гончариками і для початку зліпити з глини варенички, число бажаючих перевищило кількість глини.

– Я працюю у Моринському музейному комплексі Національного заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка», і мало не щодня даю такі майстер-класи для відвідувачів, – поділився Костянтин Пустільнік. – Але ось такі зустрічі в дитсадках, школах приносять найбільше задоволення. Діти як та податлива глина, з якої можна зліпити що завгодно. Я ж хочу аби вони росли справжніми українцями, не забували якого вони роду і з якого краю. І, можливо, хтось із них в майбутньому долучиться до гончарного мистецтва, яке стає дедалі популярнішим у нашій країні.

Степан ВІЗІРЕНКО

17.08.2019 13:53
Переглядів: 1312
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.