Лисянський ліцей: садоводи, манікюрники і картопля для армії

Не зважаючи на воєнні дії, в Лисянському професійному аграрному ліцеї на Черкащині, який по праву вважається одним із провідних державних навчальних закладів у системі профтехосвіти України, активно готуються до нового навчального року. Тут думають насамперед про день завтрашній, коли ворога виженуть з нашої землі, і мирні професії будуть вкрай необхідні народному господарству.

– Сьогодні діяльність нашого навчального закладу, як і всієї країни, підпорядкована єдиній меті – перемогти, – наголосив директор Олександр Яцюк. – Одним із важливих завдань є забезпечення продовольчої безпеки, яка передбачає систематичне поповнення запасів харчових продуктів для вимушено переміщених осіб, бійців ЗСУ. Тому 1,5 гектари землі ми засадили сортовою картоплею голландської селекції, а 500 кілограм картоплі передали для харчування категорійних жителів громади. Нині збираємо на полях ліцею ранні зернові культури, формуємо запаси зерна. Виділяємо продукти і готуємо обіди для бійців тероборони.

Раніше і сам директор, і викладачі виїжджали в школи для проведення профорієнтаційних заходів серед випускників. Сьогодні в цьому немає потреби. Діти разом із батьками самі приїжджають у ліцей, щоб на власні очі переконатися, наскільки навчання в ньому перспективне для життєвого становлення підростаючого покоління. «Та тут краще, ніж у школі!», – найчастіше чують члени приймальної комісії. І залюбки фотографуються біля фонтана, який нещодавно відкрили на території ліцею, і він відразу ж став ще однією візитною карткою ліцею.

Традиційно Лисянський аграрний ліцей готує трактористів-машиністів, слюсарів та водіїв. Але стає все більше охочих навчатися на плодоовочівника та садоводів. А цього року вперше тут готуватимуть перукарів-модельєрів та майстрів манікюру.

–Можливо, дехто досить скептично ставиться до перукарської справи, – каже Олександр Яцюк. – А такі спеціалісти зараз в дефіциті. Для їх навчання створили сучасну лабораторію з рухомими дзеркалами і кріслами (на знімку). Ліцей у цей нелегкий для кожного час готовий приймати на навчання дітей з усіх куточків України.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Волонтери з Єрок привезли гумдопомогу для інтернату

Читайте нас також в Telegram!

04.08.2022 10:06
Переглядів: 1134
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.