«Від удару я трохи очамріла»: медсестра з Катеринопільщини скаржиться на дії поліції (Відео)

30-річна Яна Забудська із села Мокра Калигірка звинувачує місцевих правоохоронців у невиправданому застосуванні проти неї сили. 26 червня копи зупинилися біля її двору й виписали їй штраф за їзду без шолома та без номерних знаків. Жінка не погодилась зі звинуваченнями. Під час словесної перепалки, правоохоронці спробували затримати Забудську. Відео інциденту виклали в мережу. Воно вже набрало понад 15 тисяч переглядів.

Вони попросили, щоб я їм показала документи, – розповідає Яна. – Я показала, але в руки не давала, хоч і вимагали. Тому сказали, що мене потрібно забрати у відділок. Мене це здивувало. Тим більше, я за годину мала їхати на роботу. Працюю в Шполянській лікарні медсестрою. Один із них каже: «Ми й так тут довго затрималися. Пора з цим закінчувати».

Жінка запевняє, що під час спроби затримання, поліцейський її вдарив по шиї.

Силою хапає за руку й надягає кайданки, – продовжує Забудська. – Я вихвачуюсь з тих наручників, а поліцейський продовжує силою мене тягнути. Тут він рукою б’є мене по шиї. Від удару я трохи очамріла. Пустив мене тоді, коли сказала, що це все знімає камера спостереження на будинку.

Жінка дивується, чому її не зупинили ще під час руху на мопеді. До того ж, каже, проїхала лише метрів 500. Штраф обіцяє сплатити.

Мене чомусь не зупинили, коли бачили, що я їду, – обурюється учасниця конфлікту. – Я ж не тікала. Побачила, коли вже зупинилась біля дому. Якщо я дійсно порушила, я оплачу штраф. Та нехай пояснять свої дії спочатку.

Жінка намагалась уникнути відповідальності, влаштувавши конфлікт, вважають в поліції.

Патрульні виявили транспортний засіб без номерних знаків, водій якого пересувався без шолома, – коментує начальник Звенигородського райвідділу поліції Олег Міщенко. – Увімкнули маячки і жінка зупинилась. Як виявилося, вона стала біля свого будинку. На вимогу пред’явити документи на право керування та на транспорт громадянка відмовилась це робити. Спочатку пояснювала, що не керувала. Пізніше на її підтримку вийшли члени родини. Влаштувавши скандал, намагалися домогтися уникнення від відповідальності.

Водночас правоохоронці впевнені, що при затримані не порушили закон.

Поліцейські мають право застосовувати адміністративне затримання для встановлення особи, – пояснює Міщенко. – Її попереджували, що будуть змушені затримати, якщо не надасть документи. Та громадянка продовжувала ображати поліцейських. Останні намагалися доставити її в службовий автомобіль. Після того, як вона все ж надала документи, її відпустили. Після цього був складений протокол про адміністративне правопорушення. Мені прикро, що деякі громадяни вважають вчинення скандалу й поширення цього в соцмережах методом уникнення від відповідальності. Правоохоронці помітили порушення й належним чином відреагували.

Яна Забудська поскаржилась на дії копів їхньому керівництву. Поки триває службова перевірка. До прокуратури жінка звертатись не хоче.

Сергій РАДЧЕНКО

30.06.2021 17:13
Переглядів: 6414
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.