У Катеринополі закрили пологове

Фото з інтернету

«Спеціалісти поїдуть на роботу десь, а люди потихеньку будуть звикати до середньовіччя»

Мудрі кажуть: «Ламати – не будувати». Але ж хто їх слухає? Чергове «покращення» спіткало Катеринопільську ЦРЛ – 1 березня закрили пологове відділення. Важко уявити, скільки малят тут побачило світ!!! Тепер місцевим породіллям доведеться добиратися по розбитих дорогах у Звенигородку та Черкаси, а парамедикам зі швидкої готуватись до прийому можливих пологів серед поля.
Наприкінці минулого року головний лікар закладу Людмила Борецька нас заспокоювала («Головний лікар Катеринопільської ЦРЛ про оптимізацію медзакладу», «Вісті Черкащини», 8.11.2019), що зробить усе можливе, аби зберегти пологове та інші відділення, хоча б із кількома ліжками. На початку 2020 в черговому інтерв’ю з посадовицею про закриття пологового теж не йшлося («Що очікує Катеринопільську лікарню у 2020 році», «Вісті Черкащини, 29.01.2020), лише про вимушене кадрове скорочення (переважно медсестер та санітарок). І ось за місяць − така неочікувана новина.
Причина – брак коштів на утримання у місцевому бюджеті, відсутність необхідного новітнього обладнання та різке падіння народжуваності в районі.
«Ми з головним лікарем Людмилою Борецькою неодноразово звертались до всіх гілок влади, меценатів, аби допомогли. Однак питання так і залишилось відкритим, − коментує завідувач відділенням Ольга Назаренко, − Якби придбали нам необхідне обладнання, до нас би їхали жінки народжувати й з інших районів».
Закриття відділення, якому віддала значну частину свого життя, завідувач сприйняла болісно. «Зрозуміє мене тільки той, хто втрачав улюблену роботу! – пише лікарка на особистій сторінці у «Фейсбук». − Нас медиків не усі люблять, навіть деякі зневажають, а останнім часом і люди, і можновладці нас і за людей не вважають! Так сталось із моїм дорогим, улюбленим колективом акушерсько-гінекологічного відділення. У зв’язку з дефіцитом бюджету в районі, неперспективною ЦРЛ у майбутньому (бо район маленький), неможливістю підписати ті злощасні, доленосні пакети послуг із Національною службою здоров’я України (через відсутність лапароскопа, гістероскопа, СІПАПу), мої одні з найкращих працівників потрапили під скорочення! А через відсутність належного обладнання, дефіцит кадрів з 1 березня було закрито пологове відділення! Доказувати людям, що воно потрібне в районі − немає сенсу! Час покаже і розставить усе на свої місця!»
Цей пост викликав близько сотні коментарів. Більшість яких – подяка катеринопільському пологовому й Ользі Назаренко зокрема за подарованих дітей, внуків, високий професіоналізм, чуйність, врятовані життя. Люди не розуміють, як можна зруйнувати те, що плекалось десятиліттями.
Вже зазначалось, що однією з причин закриття є падіння народжуваності. Якщо два-три роки тому пологове приймало 220-200 немовлят на рік, то нині –106-109. Однак чи може це стати аргументом для породілей, які планували довірити своє життя та життя своїх малюків саме катеринопільському пологовому? Тим більше, що схожа історія з падінням народжуваності (особливо в маленьких райцентрах) спостерігається зараз в цілому по Україні.
Найкраще ситуацію оцінюють самі люди.
«Ольго Василівно, для багатьох жінок і особисто для мене Ви найкращі. І колектив нашої гінекології та пологового також чудовий. Це просто катастрофа, що ми це втратили. Будьте мужніми і відкривайте приватне пологове. Добрі люди допоможуть»,− підтримує медпрацівників Тетяна Говрас.
«У 1954 році мій батько приїхав у Катеринопіль працювати акушером-гінекологом. Після війни минуло 9 років. Але про закриття пологового відділення ніколи не ставилося питання. Абсурд те, що коїться», − коментує Вікторія Вовк-Запісочна.
«Уже закрили?! Найстрашніше, що назад все не повернеш. Спеціалісти поїдуть на роботу десь, де вона є, а люди потихеньку будуть звикати до середньовіччя», − зауважує Світлана Кравчук.
Сучасні реформи передбачають, що важливу роль у збереженні малокомплектних шкіл, лікарень має взяти на себе місцева влада, однак, на жаль, не прописано, де взяти необхідні кошти. У конкретному випадку район розпався на три громади, де лікарня перейде у спадок чи не найбіднішої з них – досі не створеної Катеринопільської.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

11.03.2020 17:02
Переглядів: 7505
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.