У Катеринополі планують змінити тип трьох шкіл та реорганізувати ліцей

У Катеринопільській громаді на Черкащині планують змінити тип трьох шкіл та реорганізувати ліцей. Так, 25 травня на сесії селищної ради депутатами були прийняті рішення про проведення публічного громадського обговорення проєктів рішень селищної ради:

– про зміну типу та найменування Петраківського закладу загальної середньої освіти, яким передбачається в подальшому зміна типу та найменування закладу на Петраківську гімназію;

– про зміну типу та найменування Шостаківського закладу загальної середньої освіти, яким передбачається зміна типу та найменування закладу на Шостаківську початкову школу;

– про зміну типу та найменування Лисичобалківського закладу загальної середньої освіти, яким передбачається зміна типу та найменування закладу на Лисичобалківську початкову школу;

– про реорганізацію Катеринопільського ліцею шляхом приєднання до Катеринопільського закладу загальної середньої освіти № 1.

Т.в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту селищної ради Василь Бібік пояснює, що оновлена мережа закладів загальної середньої освіти почне функціонувати лише з 01.09.2023 року за підсумками громадських обговорень та за наявності позитивного рішення селищної ради з даного питання.

Запропоновані нововведення у відділі освіти пояснюють трьома чинниками: 1) зменшенням державної освітньої субвенції на 10 % від річного обсягу планових асигнувань; 2) зменшенням кількості дітей (малокомплектні сільські школи не відповідають існуючим вимогам про наповнюваність класів на рівні 14,5 учнів для отримання субвенції з Держбюджету, а тому необхідно залучати кошти з бюджету громади); 3) приведенням мережі закладів загальної середньої освіти громади у відповідність до вимог діючого законодавства, яке передбачає подальше функціонування таких установ: початкова школа, гімназія, ліцей.

Щодо останнього у відділі освіти пояснюють: «Невиконання вищезазначених норм законодавства призведе до втрати права на отримання з державного бюджету коштів освітньої субвенції для здійснення виплати заробітної плати педагогічним працівникам, що створить соціальну напругу серед працівників освітянської галузі Катеринопільської селищної територіальної громади».

Відтак депутатами було також прийнято рішення щодо зміни найменування Катеринопільського закладу загальної середньої освіти №2 на Катеринопільський ліцей №2.

З-поміж усіх питань, що обговорювались на сесії, найбільше неприйняття в суспільстві викликало питання реорганізації ліцею. Проти нього повстали педпрацівники закладу, учні, батьки, випускники та просто небайдужі люди.

«Відстояти та обгрунтувати свою думку тим, хто виступав за підтримку ліцею не дали змоги, керуючись то регламентом, то особистими зведеннями рахунків. Знову мотивацією прийняття такого рішення було: «Для покращення якості освіти…». Також було сказано: «Вас ніхто не закриває, бо дається рік на громадське обговорення». Хоча всі знають, як те обговорення відбувається та хто приймає потім рішення…» – скаржаться у ліцеї.

Зауважимо, Катеринопільський ліцей завжди був у топі обласних рейтингів за результатами ЗНО учнів. Багато дітей прагнули потрапити сюди на навчання. В закладі сформовано чудовий мікроклімат, де кожен працівник та учень почуває себе членом великої ліцейної родини.

«Висловлюю щиру подяку всьому колективу Катеринопільського ліцею за їх віддану працю, за душу, яку вони вкладають в кожного свого учня, за людяність, за знання, за дозвілля, за те, що 4 роки, які я навчалася в цьому закладі були найкращими в моєму житті. І навіть зараз, 12 років після випуску, я з посмішкою згадую насичене ліцейне життя й інколи хочеться хоча б на мить повернутись у той прекрасний час. Анні Федорівні й Василю Григоровичу Цьоменкам велике дякую за все, що вони зробили й продовжують робити, не дивлячись на неодноразові спроби закриття. Ліцей був, є і вірю, що буде!» – зауважує випускниця Марина Поштаренко.

Сподіваємось, за обіцяний рік обговорень катеринопільські депутати під тиском громадськості знайдуть спосіб зберегти цей навчальний заклад з його досягненнями та традиціями, бо цього хочуть діти, а діти – наше майбутнє.

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: Священник із Катеринополя наголошує: «Повинна бути чітка позиція щодо московської церкви»

Читайте нас також в Telegram!

30.05.2022 11:35
Переглядів: 1080
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.