Катеринопільчанин ледь не згорів заживо
Мешканець села Бродецьке, яке належить до Катеринопільської ОТГ, опинився в лікарні з опіками.
«Це трапилось на початку минулого тижня, – розповідають місцеві. – Наш односелець-пенсіонер наводив лад біля хати. Ймовірно, дідусь, за старою звичкою, вирішив спалити непотріб. У цей час подув вітер і вогонь почав швидко поширюватись. Старенький заходився його гасити ногами, але в нього зайнялися штани, обгоріли ноги. Врешті його завезли в лікарню. Подробиць не знаємо, бо ми в цей час були на похороні».
У п’ятницю 2-го квітня ми зателефонували головному лікареві Катеринопільської багатопрофільної лікарні Людмилі Борецькій і запитали, який стан у потерпілого.
«У супроводі нашого працівника ми його відправили в опіковий центр у Черкаси на госпіталізацію. Вчора транспортували. Перед цим домовились про місце. Загрози життю, думаю, немає. У нас його теж належним чином лікували, все зробили правильно, але, оскільки в опіковому з’явилося місце, вирішили направити в спеціалізований заклад», – поінформувала посадовиця.
А тим часом в Катеринополі та околицях з початком потепління щодня палять траву, листя й відходи. Димить то тут, то там. Людей не лякають ні можливі проблеми зі здоров’ям через вдихання диму, ні штрафи, які суттєво збільшили за подібні дії. Зокрема в квітні минулого року за самовільне випалювання рослинності або її залишків штрафи збільшили від 3060 до 21 420 гривень, а за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу навколо населених пунктів, вздовж залізниць – від 91 800 до 153 тисяч гривень.
Вчергове закликаємо: бережіть себе та природу! Адже нині в траві, сухому хмизі спочивають маленькі зайчата, їжачки та інші звірі, птиці сидять на гніздах. При загоранні їм несила врятуватись! Будьмо гуманними! Будьмо людьми!
До слова, на Черкащині лише за вихідні 27-28 березня згоріло до 30 га сухої трави та очерету. Вогнеборці ліквідували близько 20 пожеж.
Катеринопільські рятувальники закликають утриматися від спалювання сухої рослинності, листя, очерету, сміття та побутових відходів.
Тетяна ІВАШКЕВИЧ