Катеринопільчанин ледь не згорів заживо - Вісті Черкащини

Катеринопільчанин ледь не згорів заживо

Мешканець села Бродецьке, яке належить до Катеринопільської ОТГ, опинився в лікарні з опіками.

«Це трапилось на початку минулого тижня, – розповідають місцеві. – Наш односелець-пенсіонер наводив лад біля хати. Ймовірно, дідусь, за старою звичкою, вирішив спалити непотріб. У цей час подув вітер і вогонь почав швидко поширюватись. Старенький заходився його гасити ногами, але в нього зайнялися штани, обгоріли ноги. Врешті його завезли в лікарню. Подробиць не знаємо, бо ми в цей час були на похороні».

У п’ятницю 2-го квітня ми зателефонували головному лікареві Катеринопільської багатопрофільної лікарні Людмилі Борецькій і запитали, який стан у потерпілого.

«У супроводі нашого працівника ми його відправили в опіковий центр у Черкаси на госпіталізацію. Вчора транспортували. Перед цим домовились про місце. Загрози життю, думаю, немає. У нас його теж належним чином лікували, все зробили правильно, але, оскільки в опіковому з’явилося місце, вирішили направити в спеціалізований заклад», – поінформувала посадовиця.

А тим часом в Катеринополі та околицях з початком потепління щодня палять траву, листя й відходи. Димить то тут, то там. Людей не лякають ні можливі проблеми зі здоров’ям через вдихання диму, ні штрафи, які суттєво збільшили за подібні дії. Зокрема в квітні минулого року за самовільне випалювання рослинності або її залишків штрафи збільшили від 3060 до 21 420 гривень, а за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу навколо населених пунктів, вздовж залізниць – від 91 800 до 153 тисяч гривень.

Вчергове закликаємо: бережіть себе та природу! Адже нині в траві, сухому хмизі спочивають маленькі зайчата, їжачки та інші звірі, птиці сидять на гніздах. При загоранні їм несила врятуватись! Будьмо гуманними! Будьмо людьми!

До слова, на Черкащині лише за вихідні 27-28 березня згоріло до 30 га сухої трави та очерету. Вогнеборці ліквідували близько 20 пожеж.

Катеринопільські рятувальники закликають утриматися від спалювання сухої рослинності, листя, очерету, сміття та побутових відходів.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

05.04.2021 10:52
Переглядів: 1453
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.