Чи буде очне навчання в школах Катеринопільської громади?

У Катеринопільській громаді на Черкащині готуються до очного навчання. Чи буде воно таким і в яких закладах, залежить від того, чи впораються з належним облаштуванням захисних споруд.

Сучасне життя диктує свої правила. Непросто останніми роками ведеться освітній галузі: то карантин, то війна. Але ж дистанційне навчання не повинне зовсім витіснити очне. Та й багато батьків, вчителів і самих дітей його не підтримують, адже ніщо не може замінити живого діалогу вчителя з учнями, учнів між собою. Відтак Кабміном було прийняте рішення в регіонах, де не ведуться бойові дії, рекомендувати школам почати навчання з 1-го вересня в очному режимі, за умови, що в цих закладах є або ж будуть створені належні укриття, бомбосховища. На прифронтових та окупованих територіях навчання продовжиться в онлайн-форматі.

З огляду на це в Катеринопільській громаді провели робочу нараду, де прийняли рішення у якнайкоротші терміни облаштувати захисні споруди при школах. Поміж вимог: налагоджена система оповіщення повітряної тривоги, визначення кількісної спроможності укриття, вентиляція, місця для сидіння, необхідна кількість запасів питної та технічної води, резервне штучне освітлення (електричні ліхтарі, свічки, гасові лампи), виносні баки для нечистот, що щільно закриваються, первині засоби пожежогасіння, засоби надання медичної допомоги тощо.

Перевірку цих споруд у кінцевому підсумку здійснюватиме спеціальна комісія за участю представників ДСНС, Держпродспоживслужби та цивільного захисту.

«Дуже рада, що зрештою моя 11-річна донька матиме повноцінне шкільне життя. Соціалізація, гуртове навчання – це важливо для дитини. І дружба, й пошук шляхів комунікації, порозуміння з однолітками, конкуренція – це та «школа життя», яка готує до наступного етапу – студентства, де потрібно буде виявити куди більше розсудливості та самостійності. Тож хай навчається. Я тільки «за» очне навчання», – каже Вікторія, мати однієї з школярок.

«А я – «проти»! – втручається її подруга Олександра. – Доріг нема, автобуси ще ті, на півдорозі ламаються, в країні війна. Яка школа? Про що ви?»

Варто зауважити, що недавно в Україні створили петицію про заборону очного навчання в усіх закладах освіти до закінчення війни. Звернення зареєструвала Марія Горшенева на сайті петицій 8 червня. Менш ніж за місяць документ підписали понад 26 тисяч осіб. Наразі петиція очікує на розгляд, оскільки вже зібрано більше необхідної кількості голосів (25 000).

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: У Єрківській громаді діти збирають кошти на відновлення літака «Мрія»

Читайте нас також в Telegram!

12.07.2022 16:07
Переглядів: 1232
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.