У Єрківській громаді діти збирають кошти на відновлення літака «Мрія»

У селі Залізнячці Єрківської громади на Черкащині діти не змогли змиритися, з тим, що російські війська розтрощили наш всесвітньовідомий літак «Мрію». Двоє хлопчиків 8-річний Владислав Леонов та 9-річний Арсен Скоромний вирішили розпочати збір коштів на відновлення гордості української авіації.

Владислав – переселенець з Херсонщини. Арсен – місцевий. Ідея з’явилась сама по собі. Діти люблять бавитися біля Ринви – залізняцького джерела. Допомагали людям набирати воду, виносити її на гору, бо джерело в низині, до якої треба спускатись крутими сходами. Хтось, очевидно, віддячив їм «на цукерки», і так зародилась думка збирати на «Мрію».

«Мені дуже шкода цього літака. Він дуже гарний. Як побачив по телевізору, що його знищили, дуже сумував. А тепер ось вирішив назбирати грошей на його відновлення. Це велика сума. Мабуть десь 203 мільйони», – розповідає Владислав.

Власне, хлопці й без грошей допомагають. Кажуть, що їм просто шкода стареньких, яким важко спускатися, нагинатися, й дуже радісно, коли їх похвалять, подякують. Але, буває, за послугу люди дають гроші. То чому їх не спрямувати на «Мрію»? Головне, щоб дорослі розуміли, що перед ними все-таки діти й не зловживали їхньою допомогою, не давали їм підіймати надто важке.

«Скільки ж назбирали?» – цікавимось. З’ясувалось, що за три тижні удвох зібрали 330 гривень. Кілька днів раділи, як один із відвідувачів відразу дав їм за допомогу 50 гривень. Цього дня їм теж пощастило, адже отримали ще 200. Тож наразі процес активовано. 530 гривень на «Мрію» вже є. Як назбирають чималу суму, обіцяють через сільського старосту, а то й особисто, передати за призначенням.

Ну що ж? Нам залишається лише тим чи іншим чином приєднатися до цієї амбітної ініціативи! Адже наше майбутнє – за такими чудовими дітьми.

До слова, бабуся Владислава, пані Наталія від імені 14-ти переселенців з Херсонщини щиро дякує старості Залізнячки Миколі Васильовичу Шевченку, керівництву громади, а також усім мешканцям села за турботу й гостинний прийом. «Нам тут дуже-дуже подобається, – каже. – Природа нагадує нашу, люди дуже хороші. Але сподіваємось, що все-таки невдовзі повернемось додому, до рідної хати».

Зауважимо, за попередніми експертними оцінками будівництво нової «Мрії» обійдеться приблизно в 3 мільярди доларів і займе понад 5 років. Добудова двійника «Мрії», що готовий на 60%, може коштувати від 250 до 800 мільйонів доларів. (Якщо вціліли базові деталі на розбитій «Мрії» – суттєво дешевше). На підприємстві «Антонов» планують створити міжнародний фонд для збору коштів на нову «Мрію» і обіцяють звітувати про кожну витрачену гривню. Охочим допомогти зібрати необхідну суму варто дочекатись створення офіційного сайту фонду з публікацією конкретного плану дій по проєкту.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: На Тальнівщині оборонцям придбали рації і шукають потрібне авто

Читайте нас також в Telegram!

12.07.2022 11:29
Переглядів: 1371
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.