Звенигородські актори вітали онлайн місцевих жителів зі святами

Звенигородці вже звикли, що всі новорічні свята розпочинаються у них з Дня Святого Миколая, коли в центрі міста засвічується головна ялинка. Цього дня громаду міський голова, діти ведуть біля ялинки таночки, співають, читають вірші Миколаю, пригощаються смаколиками. На жаль, рік нинішній вніс свої корективи у новорічні святкування. Тож, зважаючи на небезпеку коронавірусу, звенигородців вітали онлайн з екрана на центральній площі, де перед цим зазделегідь встановили новорічну ялинку. До цього дня колектив народного аматорського театру малих форм «Дзвін» разом з дитячим вокальним ансамблем «Веснянка» районного будинку культури підготував театралізовану програму «Миколай іде – нам добро несе». Персонажами програми стали Миколай, янголи, чортенятко та діти, які чекали зустрічі зі святим дідусем. Вони перенесли глядачів у чарівний світ казки, світ добра і чистоти, наповнили їх почуттям радісного піднесення. Бо ж образ Святого Миколая вчить всіх добру, людяності й позитиву – тих чеснот, яких так не вистачає у буденному житті. Взагалі ж мета і тема міні-вистави чітко прозвучала в її заключних акордах:

«В нас свято народе, красиве, величне,

Він душі наповним комфортом незвичним,

Висока духовність у святі у цім!»

До речі, окрім згаданої вистави в репертуарі «Дзвону» й суспільно-політичне життя Звенигородщини і України в цілому. Це й народні свята, як от новорічні та різдвяні віншування «З Новим роком!», і визначні події, для висвітлення яких розробляються спеціальні сценарії та тематичні програми, такі, як от і «Звенигородка в назві – оберіг», «Цей голос правди через двісті літ», «Вони у пам’яті лишились молодими».

– Серед інших найбільшої уваги потребувала програма «Вони у пам’яті лишились молодими», – розповідає беззмінний керівник «Дзвону» Ніна Іванівна Писар. – Матеріал, використаний в ній, був, є і залишиться актуальним для всіх поколінь звенигородчан. Він – про події на сході України, про наших земляків – молодих хлопців, які віддали своє життя, захищаючи там нашу землю і всіх нас. Кожен наш виступ з цією програмою присутні в залі слухають стоячи й не стримуючи емоцій. На таких заходах нерідко можна побачити і батьків та рідних загиблих героїв. Цей матеріал періодично демонструється на екрані в центрі Звенигородки.

Не менш актуальною виявилася і програма, підготовлена колективом театру малих форм до відзначення 205-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка, яку, окрім всього іншого, було представлено і на обласному святі «Вінок Кобзареві». В складі виконавців були задіяні як діти, так і дорослі , в запису звучав голос поета. На досягнутому колектив «Дзвону» та його керівник не зупиняються. Тож вже найближчим часом жителі та гості Звенигородки насолоджуватимуться новими виставами театру. І дай, Боже, не тільки онлайн, а й, в основному, на сцені будинку культури.

Михайло НЕЧАЙ

28.12.2020 16:17
Переглядів: 791
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.