В скорому часі на Звенигородщині замість квітів буятиме амброзія?

Ці екологічно небезпечні рослини у Звенигородці можна побачити як на узбіччях вулиць, так і біля житлових будинків та громадських будівель. Красуються вони навіть у дворі районної поліклініки. І дивно, що за їх знищення ніхто не береться. А між тим амброзія, а йдеться саме про неї, давно вже вважається карантинним бур’яном, який, окрім всього іншого наносить шкоду здоров’ю людей. Її пилок викликає захворювання – амброзій ний поліноз або «сінну пропасницю», від якого страждає значна кількість населення. У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з’являються нежить і сльозотеча, чхання, підвищується температура, розвивається астма. Ефективних ліків проти цього захворювання не існує. Тож як правило, амброзію на невеликих ділянках скошують декілька разів на літо, оскільки після скошування вона інтенсивно відростає. На більших площах використовують натрієву й амінну сіль в суміші з аміачною селітрою чи з сульфатом амонію. Так роблять у Дніпропетровській області, де окрім всього іншого, керівників підприємств, комунальних установ, підприємців та власників будинків штрафують за не знищені рослини амброзії. Таке рішення прийняте місцевими органами самоврядування, виконання якого перебуває під контролем виконкомів міських та сільських ряд та депутатів. Між тим у Звенигородському районі спокійно споглядають, як амброзій наступає на населені пункти й сільськогосподарські угіддя.

– Виявивши амброзію у своєму провулку, я відразу ж знищив її та попередив сусідів, аби вони зробили те ж саме, – розповідає 96-літній житель Звенигородки Степан Степанюк. – Але ж у інших місцях вона росте привільно і більшість людей, вважаючи її за звичайний бур’ян, навіть не підозрівають про небезпеку. Між тим нинішнього літа амброзії багато як у Звенигородці, так на узбіччях та схилах основних автомобільних доріг, як от і біля села Попівки.

От і складається враження, що на відповідні служби та керівників міста й району напала якась дивна сліпота. Бо ж відомо, що окрім шкідливого впливу на людей, амброзія в районах масового її поширення знижує врожайність сільськогосподарських культур, погіршує якість кормів для громадського тваринництва, знижує продуктивність пасовищ. Хто ж візьметься за її знищення?

Сергій САМБОРСЬКИЙ

07.09.2018 12:05
Переглядів: 2136
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.