У Ватутіному намагались задушити чиновницю

У Ватутіному чиновницю міськради Марію Пересунько побили через зауваження будівельникам. Пересунько намагалась зафільмувати дії робітників, які взялися руйнувати насип кургану. Один із чоловіків накинувся на посадовицю й почав душити. Відпустив, коли та почала кликати на допомогу.

Жінка зараз є виконувачкою обов’язків начальника відділу культури й туризму. Насип із землі, який вона захищала, нібито є історичною пам’яткою.

-Події почали розгортатися після 10-ої ранку, коли я побачила, що біля кургану розпочинаються якісь будівельні роботи, – розповідає постраждала. – Біля нього рили траншею. Вийшла дізнатися, чи будуть вони чіпати те поховання. Показали документи, що курган підпадає під знесення і що він є звичайним насипом землі. Хоча я маю інші документи, за якими його цілісність порушувати не можна. Після цього зателефонувала до начальника охорони культурної спадщини Сухового. Він підтвердив, що курган є національною спадщиною та недоторканим.

Поки жінка розбиралась у ситуації, будівельники лопатами вже розкидали насип.

-Ділянка з курганом розташована поруч зі стадіоном в центрі міста, – продовжує Пересунько. – Я вийшла туди зняти їхню роботу на відео, аби мати докази. Один із чоловіків, який стояв з лопатою, підійшов і вдарив мене в обличчя. Хотів вибити з рук телефон, але я його вчасно заховала. Після цього він обійшов мене позаду й почав душити. Давив так, що зірвав з шиї досить міцний золотий ланцюжок. Відпустив, коли я закричала щосили. Мене охопила істерика, від якої я довго не могла відійти. Піднявся дуже тиск.

На місце події прибули правоохоронці та медики. З Черкас терміново виїхав начальник відділу охорони культурної спадщини Черкащини Микола Суховий.

-Цей курган дійсно перебуває на обліку, – каже Суховий. – Вона вирішила зупинити його руйнування й стався такий конфлікт. Власник ділянки має дозвіл на ведення робіт. Але там дописано, що в разі виявлення об’єктів, зупинити будівництво й повідомити про знахідку. Та ніхто не збирався цього робити. Зараз ми видали припис про призупинення будівництва. Мають відновити насип. Подібний курган залишився лише в Умані.

Заступник міського голови Ватутіного Юрій Кубявка запевняє, власник землі мав право руйнувати насип. Зупинити земельні роботи повинен був лише в разі знахідки історичних артефактів.

-Я піднімав усі дозвільні документи на ту землю, – коментує Кубявка. – Договір оренди укладено 2010-го року. За 2 роки до цього інспекція з охорони культурної спадщини дала висновок, що жодних об’єктів історичної цінності у визначеному місці немає. Орендар мав лише призупинити роботи в разі якоїсь знахідки. В реєстрах історичних пам’яток національного та місцевого значення згадок про цей курган немає. Щодо нападу на нашу працівницю невідомою особою, то я не був свідком цього. Прийшов, коли поліція вже була на місці. На шиї потерпілої, слава богу, не побачив пошкоджень. Хоча видно було, що отримала нервовий зрив.

Поліція наразі здійснює перевірку. Кому належить скандальна земля, поки невідомо. Після інциденту, роботи таки припинилися тимчасово. Планують там зводити кіоск. Постраждала буде з’ясовувати ім’я орендаря й позиватися до суду на нього.

Сергій РАДЧЕНКО

30.07.2019 13:02
Переглядів: 4152
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.