У громаді на Звенигородщині зводять храм на місці знищеного

У селі Кобиляки, що на Черкащині, зводять храм. Будівництво фінансують місцеві мешканці та вихідці села. Вже витрачено близько 1,5 мільйона гривень.

–Основні спонсори будівництва – Василь Мартинюк, Олег Олефіренко та Олексій Педченко, – розповідає керівник Водяницької громади Руслан Каюк. – Багато допоміг і Воскобойнік з МХП. І самі мешканці складались коштами.

Всього пішло приблизно півтора мільйона гривень. Це великий і важливий об’єкт. Лише фундамент 2 на 2. Стіни «гналися» у 2 цеглини. І ремонт такий, що не на рік, чи два, а на віки. Каркас готовий і вже підняли купол. Вікна й двері замовлені. Залишились роботи по фасаду.

Церква належатиме до ПЦУ. На місці будівництва раніше також стояв храм. У 1940-их роках був зруйнований радянською владою.

–Там була церква до 40-их років, – продовжує Каюк. – Але прийшла радянська влада й розвалила. Перед будівництвом нової ми робили опитування серед людей. 95 відсотків сказали, що хочуть бачити її саме на тому місці. Так само більшість проголосувала за Українську православну церкву. І ми так хотіли, бо інакше будівництво б не почалося.

Церква зводиться в честь покійної матері одного із ініціаторів та меценатів.

–Мати Василя Мартинюка виховувала віруючою людиною, – пояснює очільник громади. – Водила його в церкву й прививала любов до неї. Тому в пам’ять про маму він робить таку добру справу. Хоча й сам із колегами сидить в кредитах. Цікаво, що коли церква вже будувалась, він узнав, що його дід був батюшкою в зруйнованій церкві і на тому ж місці похований.

Минулого вівторка на верхівку святині підійняли купол. На непересічну подію зібралися мешканці села, спонсори, голова громади Руслан Каюк та уродженець Водяників, ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко.

Коли храм вже буде повністю готовий, ініціатори не беруться прогнозувати. Кажуть, ідеально, якби все було готово до храмового свята у вересні наступного року.

Анатолій БУЗИНА

19.11.2021 17:22
Переглядів: 1305
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.