Туристичному селу на Звенигородщині виповнилося 662 роки

10-го вересня Водяники, що нині є центром Водяницької ОТГ – відзначили 662-гу річницю від дня свого заснування. Неймовірно, але корінням це мальовниче село на Звенигородщині сягає глибоко в історію. Згідно результатів наукового вивчення монет, що були знайдені в селі, його зародження припадає на XIV століття – 1359-й рік. А от перша писемна згадка, що її в архівах особисто віднайшов почесний житель Водяників, ректор ЧНУ імені Б. Хмельницького Олександр Черевко, датується 1654 роком. Варто зазначити, що вклад Олександра Володимировича у відродження історії його рідного села неоціненний, адже саме завдячуючи йому у колисці села – урочищі «Совин Яр» у 2009-му році була відновлена Свято-Вознесенька церква ПЦУ (1739-й рік будівництва), приміщення Недільної школи із дзвіницею та багато іншого. Як розповів Олександр Володимирович, він ніколи не втрачав зв’язку з козацьким краєм, де народився і виріс. Коли був головою Черкаської ОДА, вдалося зробити для Водяників чимало: в рамках підготовки до прийому делегації з Грузії, що приїздила у село на могилу земляка, Героя Радянського Союзу Вахтанга Чіковані (місцева школа, до речі, носить його ім’я) була проведена газифікація, електролінії, побудовані сільські дороги, Будинок культури, відремонтовано ФАП, відновлено водоймища.


Наше видання зустріли у Водяниках дуже привітно. Голова Водяницької ОТГ Руслан Каюк організував для нас невеличку екскурсію історичними місцями. У «Совиному яру» – прекрасний краєвид, що врізається в пам’ять: поруч зі Свято-Вознесенською церквою здіймають «крила» в небо старовинні вітряки, що входять до 10-ки чудес України. Аби відновити історичну справедливість, минулого року в урочищі звели капличку. Тож як і раніше, у селі – 3 церкви. Вражає і гірськолижний курорт з підйомниками, що його побудував тут місцевий бізнесмен (на жаль, нині покійний) Микола Щербина. Вражає величчю і церква у самому селі. Без перебільшення, Водяники захоплюють, притягують, мов магніт.
Відзначати День села у Водяниках – традиція, започаткована у 2009-му році, і припадає щорічно на 12 вересня. Це свято, що єднає цілі покоління.
Поміж височенних ялин неподалік від адмінбудівлі та сільського клубу просто неба розмістили місця для глядачів та облаштували сцену. Усі охочі, а зійшлося людей багато, очікуючи на відкриття урочистостей, фотографувалися на тлі яскравих фотозон. А хто тяжіє до рукоділля, вдивлявся у вишиті хрестиком та бісером картини, рушники, ляльки-мотанки сільських майстринь, вироби гуртківців Водяницького НВК з мішковини та джута. Захоплювали і дивовижні вироби з дерева – як-от лавка, чобіт та інші – від Миколи Вдовиченка з Чижівки. Не гаяли часу й діти: на ватмані їм пропонували зобразити своє село у майбутньому.


– Люблю своє село. Тут красиво, чисте повітря, не так, як у місті. Я живу тут вже 10 років. Звідси нікуди не поїду, – переконаний 13-річний Владислав Осадчук.
– Наші Водяники – найкращі. Дуже гарне село, охайне. З тих пір, як утворилася об’єднана громада, відбулося багато змін на краще. Ми задоволені. Навіть найменші проблеми вирішуються моментально. Я 33 роки живу у Водяниках. Хочу всім побажати чистої долі, щоб дороги їхні линули крилато, були чисті, як сльоза, щоб добро не полишало хати, як не полишає цвіт весна. Хай любов, достаток і здоров’я йдуть до кожного у дім. Усім людям хочу побажати щастя, здоров’я та добра – сказала Ірина Нечипоренко, жителька села.
За мить розпочалася урочиста частина святкування. Ведучі представили гостей, а потім надали слово і їм. На святкування прибули ректор ЧНУ імені Б. Хмельницького, почесний житель села Олександр Черевко, меценат, благодійник, підприємець Володимир Мовчан, депутат Черкаської обласної ради Ігор Новицький, голова благодійного фонду «Батьківщина Тараса Шевченка» Євгеній Петров, голова фермерського господарства «Володимир» Віктор Черевко, заступник секретаря Всеукраїнського об’єднання «Черкащани» Олександр Шпиця, керівник підприємства «Сіріус» Тетяна Щербина.
– Дорогі жителі села, шановні гості! – звернувся до присутніх Олександр Володимирович. – Нас сьогодні зібрала, як і щорічно, гарна подія – це День заснування нашого села. Хочу наголосити, що саме такі заходи найкраще єднають людей, тому що ми тут не говоримо про якісь політичні розклади, а говоримо про село, його жителів. Безумовно, завжди хочеться сюди повертатися, хочеться щось зробити для села та жителів. Найголовніше, що сьогодні через проведення адміністративно-територіальної реформи села нашої громади отримали можливість саморозвитку, можливість самостійно вирішувати ті чи інші справи: проблеми шкіл, дитячих садків, ремонтів сільських доріг чи будівництва нових, чи розчистки водоймищ, чи будь-чого, що нас тут хвилює. Щиро вітаю усіх із Днем села і бажаю всього вам найкращого. Слава Водяникам, слава жителям села Водяники, слава всій об’єднаній територіальній громаді і слава Україні!


Приймали жителі Водяників вітання і від депутата Черкаської обласної ради Ігоря Новицького. Він окреслив, що вже вдалося реалізувати за його коротку каденцію. Вів мову і про шляхи наповнення бюджету громади. Зокрема про виведення бізнесу з тіні. Депутат зазначив, що в одній із шкіл Водяницької ОТГ за тиждень-два запрацює лінгафонний кабінет, вартість якого – близько 350 тис. гривень. Це – результат спільних зусиль, тісної співпраці з головою Водяницької ОТГ.
– Сьогодні ведемо перемовини, щоб подати документи та увійти до Програми «Шкільний автобус», адже місцевій галузі освіти конче необхідний транспорт для підвезення дітей. Також спілкуємося, аби Водяники подали документи на Державний фонд регіонального розвитку щодо реконструкції однієї з опорних шкіл вартістю 10 млн. грн.. Щодо питання доріг, цього року буде частково зроблений ямковий ремонт дороги у напрямку Тальне-Лісове. Зараз ми з Олександром Володимировичем займаємося тим, щоб закласти фінансування на наступний рік та продовжити ремонт дороги на відрізку Лісове – Чижівка, – сказав Ігор Валерійович.
Після виступу гостей на знак вдячності від громади села запашний коровай вручили голові Водяницької ОТГ Руслану Каюку. Він подякував усім, хто працював і працює на благо громади.


– Я вдячний Володимиру Петровичу Мовчану, який особисто сьогодні прибув на наше свято, – зазначив Руслан Якович. – Він багато зробив для Тальнівщини, але багато зробив і на Звенигородщині. Допоміг з транспортом для нашого батальйону «Черкаси», за що йому велика шана і подяка. Ми сьогодні будуємо церкву у с. Кобиляки за ескізами та за прикладом Володимира Петровича. Дійсно, багато чого можна робити, коли є співпраця, є дружні відносини і розуміння. І від нас теж багато залежить. Тому я всім зичу, насамперед, міцного здоров’я, сімейного затишку, процвітання всій нашій громаді.


Відбулося нагородження. Відзнаку «За заслуги перед громадою» отримав керівник ФГ «Володимир» Віктор Черевко та почесний житель села Олександр Черевко. Ювілейною медаллю «30 років Незалежності України» нагородили Тетяну Щербину, яка нині керує місцевим потужним підприємством з переробки ягід та фруктів «Сіріус».
Згадали цього дня і про військових-односельців, хто стоїть на захисті держави. Це Іван Кучер, Олександр Мовчан та Василь Довгань. На жаль, не повернувся живим з передової Володимир Женжеруха. В пам’ять про нього неймовірно щемливу, проникливу пісню «А мати жде» виконала Дарина Харченко (Чижівський БК).
На імпровізованій сцені виступали справжні таланти Водяницького Будинку культури, Водяницького НВК, творчі колективи Ризиного та Чижівки. Концерт вдався на славу.

Ольга ОСІЯНЕНКО

16.09.2021 09:00
Переглядів: 482
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.