Ситуацію навколо зарибнення Звенигородського водосховища взяли на контроль у ОДА - Вісті Черкащини

Ситуацію навколо зарибнення Звенигородського водосховища взяли на контроль у ОДА

В області з’ясовують ситуацію щодо ініціативи зарибнення Звенигородського водосховища товариством з обмеженою відповідальністю «Рибартіль». Як виявилось, господарство не поінформувавши керівництво району звернулось до Інституту іхтіології за розробкою Режиму рибогосподарської експлуатації водойми. Законодавче ж право використання цього Режиму з’ясують у відповідних структурах центральних органів виконавчої влади. Про це сказав перший заступник очільника області Віталій Коваль на нараді в ОДА, пише Дзвін.

– На рівні області ми спільно з профільними структурами проаналізували всі обставини, – зазначив перший заступник. – Для цього провели не одну робочу зустріч, зокрема й за участі представників ТОВ «Рибартіль». Зауважу, рибогосподарська діяльність на будь-якому водосховищі має здійснюватись відповідно до законодавчо встановлених норм. Відповідно має експлуатуватись у межах закону. Ми спрямували офіційне звернення до компетентних центральних органів та сподіваємося на якомога швидшу відповідь. Між іншим, з районного бюджету Звенигородщини, в межах відповідної програми зарибнення, цьогоріч передбачили 130 тис. грн на поповнення водойми рослиноїдними видами риб.

За словами керівника Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області Миколи Шведенка, фахівці структури достеменно вивчили питання. Так, Звенигородське водосховище є водоймою комплексного призначення, що використовується для питних потреб і тому не може використовуватись для промислового рибальства чи аквакультури. На ньому не можливо створювати спеціальне товарне рибне господарство (СТРГ) і розробляти режим рибогосподарської експлуатації та науково-біологічне обґрунтування водного об’єкту. Крім того, використання водного об’єкту для рибальства здійснюється за згодою її власника, в цьому випадку – Черкаської обласної державної адміністрації.

13.11.2018 21:56
Переглядів: 588
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.