Пропонували житло й зарплату в 20 тисяч: на Звенигородщині в сільську лікарню не можуть знайти терапевта

Мешканці села Моринці забили на сполох через можливе закриття дільничної лікарні. 3 місяці тому помер керівник установи Василь Зарубайко, який був і терапевтом. Саме через відсутність терапевтичного відділення в людей страх перед закриттям лікувальної установи.

Потенційні кандидати на посаду терапевта по різних причинах відмовились працювати, розводить руками староста села Лариса Кириченко.

За 2 місяці ми змогли знайти лише сімейного лікаря, – розповідає Кириченко. – Але ж він не терапевт. Завдяки йому вдалося зберегти хоча б амбулаторію. Терапевтичне відділення закрите. Якщо немає терапевта, ми також не зможемо зберегти штат. Наш заклад повністю забезпечений обладнанням. Там зроблений гарний ремонт. Ми пропонували подружжю лікарів з Лисянки працювати в нас, але вони не змогли. Ще був дуже толковий молодий чоловік з Юрківки. Але й він відмовився.

Аби мотивувати медиків працювати у Моринцях, влада громади пропонувала забезпечення житлом. Заробітну плату обіцяли майже 20 тисяч гривень. Нині у людей опустилися руки. На те, що терапевт все ж знайдеться, вже не сподіваються.

Заклад ніхто не закриватиме, каже директор Звенигородської районної лікарні Вардан Айрапетян. Хоч без терапевта все ж зміни будуть.

Моринська громада дуже хотіла знайти іншого лікаря, але не змогли, – говорить Айрапетян. – Лікарня не закриється. Там є амбулаторія, яка працює, як і працювала. Ліжко-місця в кількості 10 одиниць також є. Хворі можуть лікуватися. Єдине, що їх не годуватимуть і не залишатимуть на ніч. Хоча й раніше ніхто вночі не лежав. По суті, глобальних змін там не відбулось.

До лікарні у Звенигородці понад 30 кілометрів. Через відсутність нормального автобусного сполучення селянам важко дістатись до райцентру. Та влада обіцяє вже найближчим часом вирішити цю проблему.

Раніше ми не мали права оголосити тендер на транспортування всередині громади, – пояснює міський голова Звенигородки Олександр Саєнко. – Але законодавство змінилося і тепер ми можемо зробити конкурс на перевезення. Вже є домовленості й виконуються певні процедури, щоб запустити на Моринці автобус через Хлипнівку й Майданівку. З початку нового року, планується, він вже буде на маршруті.

Запуск автобуса допоможе лише частково, вважає очільниця села. Пацієнтам може знадобитися допомога медика серед ночі.

В нашій лікарні були пацієнти із сусідніх трьох громад, – каже Кириченко. – Відділення постійно приймало людей. Василь Зарубайко навіть серед ночі виїжджав. І от тепер на увесь наш «кущ» немає допомоги. Тому транспортне сполучення не вирішить так проблему. Вирішить її лише збереження терапевтичного відділення.

Щоб медичний заклад залишився у тому ж стані, що й раніше, планується відкриття кризового центру. Там зможуть знайти прихисток, наприклад, жінки з дітьми, які зазнали домашнього насилля. Він має запрацювати з 1 січня.

Читайте також: Катеринопільська лікарня модернізується

Анатолій БУЗИНА

30.11.2021 14:40
Переглядів: 4159
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.