Перга допомогла парі зцілитися від безпліддя

Юрківський пасічник Роман Дяденко займається бджолярством понад 15 років.

─ Коли мені було років 17 до батька приїхав родич, він подарував нам одного вулика. Потім я ще 3 рої зловив. Важко було, але якось умудрився впіймати, не зрізуючи дерев. З тих пір і почалося. Зараз у мене близько 20 сімей.

Роман старається якнайменше застосовувати хімії.

─ Зовсім без хімії обійтись важко. Але на початку сезону стараюся її не використовувати, хіба трохи в кінці, щоб бджоли краще перезимували, без кліщів та інших болячок. А в основному обходжуся екологічними, природними засобами, лікую їх насінням коріандру, хроном, часником, деревієм, сироваткою тощо.

Інколи бджоли гинуть через недбальство фермерів.

─ Шкода, що не всі люди усвідомлюють важливість бджіл. Років 5 тому я втратив значну частину пасіки через те, що не був поінформований про обробку полів. Зараз вийшов закон, щоб фермери попереджали пасічників заздалегідь. Сподіваюсь, дотримуватимуться. Але добре було б, щоб і звичайні люди не обробляли дерева та квіти в період цвітіння, адже це смерть для бджіл.

Цей рік на мед не дуже урожайний.

─ Цей рік видався не дуже урожайним на мед. Дуже довго було холодно, потім раптово вдарила страшна спека. Однак, думаю, вистачить і людям, і бджолам. Головне – їх не ображати. Адже бджілка – істота Божа, і ображати її ─ гріх. Є такі “специ”, що весь мед викачують, а бджіл потім цукром підгодовують. Я вважаю це варварством. Не можна їх так обкрадати, вони ж з нами діляться, дають якийсь заробіток, тож, з нашого боку, теж заслуговують на добре ставлення та турботу. Для них найкраще, коли вони зимують на весняному меді, бо він дуже вітамінний. Стараюся, щоб так і було. Соняшниковий їм найменше підходить, бо він швидко кристалізується. Погано також, коли бджіл примушують зимувати на падевому меді. На відміну від квіткового меду, який бджоли збирають з нектару квітів, падевий отримують з паді. Падь – це солодка рідина, що виділяється залозами комах, які харчуються соками рослин або солодка роса (медвяна роса), що виділяється на значній кількості деревних порід (хвойних і широколистяних). Такий мед на порядок гірший квіткового.

Некорисного меду немає.

─ Взагалі некорисного меду немає. Звичайно, кожен мед має свою специфіку. Якийсь краще допомагає при застудах, інший ─ при серцевих захворюваннях, але це, до певної міри, умовно, бо абсолютно чистого акацієвого або липового меду не може бути. Відсотків 30 із 100 будуть домішки різнотрав’я. Адже ми не створюємо просторової ізоляції на пасіках. Бджоли зносять усе, що їм трапляється на шляху. До речі, ріпаковий мед, який помилково вважають найгіршим, має свої переваги. Він найбільше підходить діабетикам.

На бджололікування не вистачає часу.

─ Як і кожен пасічник, я не тільки медом займаюсь, але й виготовляю настоянки з бджолиної молі, підмору, пергу збираю тощо. На жаль, професійно зайнятися бджололікуванням не вистачає часу, бо маю крім пасіки ще основну роботу. Утім, порадив якось знайомим, яким лікарі винесли вердикт безпліддя, вживати пергу, і, з Божою поміччю, це їм пішло на користь. Тепер мають двійко дітей, щасливі. Звичайно, це не моя заслуга, Бог допоміг, продукти бджільництва і віра в себе. Тож ніколи не можна опускати руки, завжди шукати вихід і вірити в цілющу силу природи. Всіх благ!

Вітаємо зі святом усіх пасічників! Здоров’я вам, наснаги та смачного меду!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

17.08.2017 07:15
Переглядів: 1650
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.