Новий дах, водопровід та відеонагляд: як у Звенигородці люди самі собі створюють комфортне життя

Понад 3 роки у Звенигородці існує об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Скеля». За цей час людей перестало заливати в дощ, а в оселях стало значно тепліше. Реформувати якість життя взявся один із мешканців будинку Володимир Попко. В колишньому – правоохоронець та вчитель.

–Мене не влаштовувало, бо не бачили, куди йдуть наші гроші, – пояснює Попко. – Тобто, платили постійно в ЖРЕУ, а ремонтів не було жодних. Тому й вирішив створити ОСББ. Хотілося, щоб все було прозоро. Особливо, коли дізнався, що 80 відсотків квартплати йшло на зарплату комунальникам. Чи не найтяжчим було – переконати самих людей. Дехто просто звик жити, як при Союзі. Місяців 6 пішло, перш ніж вдалося пояснити всім про вигоду об’єднання. Тепер все прозоро. Якось загубилися 3 гривні. Рік шукали, але знайшли.

Будинок має 5 поверхів та 30 квартир.

–Перше, за що взялися – відремонтували дах, – продовжує чоловік. – Раніше, як тільки дощ, людей заливало. Особливо скаржилися жителі 5-го поверху. Спочатку це мало обійтися в понад 400 тисяч гривень. Для нас це був шок. Та знайшли інший вихід. Законний і дешевший. Вже 2 роки ми не знаємо, що таке протікаючий дах. Після цього взялися за труби водопостачання. Там кожні 20 сантиметрів стоїть хомут. Це був увесь ремонт від ЖРЕУ. Нині міняємо повністю ці труби. Ще не закінчили, бо коштує дорого.

Аби зробити проживання в будинку кращим, не завжди потрібно витрачати гроші, переконує Володимир Попко.

–Неподалік від нас будувався магазин, – згадує керівник об’єднання. – Залишилося чимало землі. Тому я попросив віддати її нам. Навезли не одну вантажівку. Так під будинком з’явилися клумби. Весною він тоне у квітах. Ще переробили тепломережу, бо в нас було холодніше, ніж в інших будинках. Це додало градусів 5 тепла по квартирах. Під’їзди також утеплили, замінивши старі вікна й двері на металопластикові.

Задля безпеки жителів на двері поставили домофон. За територією спостерігає відеокамера.

–На обох під’їздах стоять домофони, – говорить Попко. – Уже просто так чужа людина не зайде. Встановили ліхтарі та камеру відеоспостереження. Остання допомогла нещодавно знайти хуліганів. На Новий рік ми поставили ялинку в дворі. Прикрасили гарно, щоб радувала око. Вранці встаємо – ялинка похилилася, іграшки побиті й вкрадені. Подивилися по відео, що це зробила дітвора у присутності молодої дівчини. Знайшли їх і провели профілактичну бесіду.

Будинок зовні та всередині став значно комфортнішим. В під’їздах не лише тепло, а й затишно. Їх оздобили картинами та вазонами самі мешканці. Втім, не все дається легко, зізнається Володимир Попко.

–У нас зв’язані руки в деяких питаннях, – нарікає чоловік. – Наприклад, ми не можемо розраховуватися готівкою за надані послуги з ремонту. Тобто, майстер повинен бути офіційно підприємцем, щоб з ним можна було розрахуватися. Але ж ніхто не хоче зв’язуватися з податками. Якщо я все ж заплачу готівкою, отримаю стотисячний штраф.

Зараз мешканці будинку міркують, як поставити свій власний котел опалення. Це коштує не одну сотню тисяч гривень. Кредит під це брати не хочуть, бо нічим буде розраховуватись. Щомісяця платять менше, ніж платили комунальникам. Так, власник 3-кімнатної квартири має квартплату в 360 гривень. Двокімнатка обходиться в 240-250 гривень щомісяця.

Анатолій БУЗИНА

26.01.2021 17:03
Переглядів: 2344
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.