Не знайшлося у Звенигородці місця монументу Спасителеві

14 листопада видання “Шевченків край” винесло на громадське обговорення у “Фейсбук” пропозицію однієї з громадських організацій щодо встановлення скульптурного зображення Ісуса Христа в місті Звенигородка біля парку Шевченка (дендропарк). Макет майбутньої композиції теж виставили для ознайомлення. І хоч в тексті повідомлення чітко вказано, що скульптуру Спасителю робитимуть не за рахунок міського бюджету, а коштом громадських активістів, що запропонували цей проект, звенигородчани дружно виступили проти цієї ідеї. Аргументи різні: не варто творити ідолів, краще відремонтувати дороги, поставити статую Дажбогу, Джедаям (які теж “спасали планету від сил пітьми”) чи, приміром, сиру “Звенигора”, що є візиткою міста, зробити освітлення, притулок для собак, нанести вуличну розмітку, обгородити територію водозабору, щоб зловмисники не підсипали у воду отрути, допомогти учасникам АТО, онкохворим, інвалідам, забезпечити безкоштовне харчування дітей у садочках та школах, вирішити проблему питної води, упорядкувати звалище тощо.

Отож таке, здавалося б, елементарне питання, винесене на розгляд громадськості, – ставити в місті пам’ятник Ісусу чи ні – оголило усі накипілі проблеми Звенигородки. Чомусь люди вирішили, що на кошти, зібрані для його спорудження, можна вирішити геть усі їхні проблеми. Тому більшість – проти монумента. (Хоча прохання про дозвіл на його спорудження теж підписала чимала кількість містян – аж 455 осіб.) І лиш поодинокі голоси в обговоренні звучали на захист проекту. Одній із звенигородчанок здалося, що це було б “дуже красиво”. Її опоненти вважають, що монумент не має жодної художньої цінності. Дехто дивується, як усі дружно взялися “ділити” кошти невідомо якої громадської організації (ініціатора спорудження пам’ятника). І ще кілька дописувачів вважає, що не варто ставити “набожне” там, де споконвіку призначали побачення закохані парочки й валяються використані наркоманами шприци. “На тому місці Казанові треба ставити”, − іронізує один із них. З’ясувалося також, що окремі звенигородці не сповідують християнства і вважають цю релігію ворожою. Є й такі, що пробували нагадати людям, про їхні власні гріхи – те, скільки вони витрачають коштів на алкоголь, тютюн тощо, забуваючи про голодних дітей та інші негаразди. Однак загального настрою ці коментарі не змінили: монумент не потрібен, бо в місті безліч невирішених проблем, а “Бога треба мати в душі”, вважають звенигородці. Одним із аргументів є також те, що православ’ю більш близькі ікони, а скульптури – то від католиків.

Втім, обговорення триватиме ще принаймні до 14 грудня. Тож усі, хто не встиг долучитися, можуть це зробити за адресою: Звенигородка, проспект Шевченка, 63, або за телефоном 2-20-60.

Іван НЕБЕРИБІС

23.11.2017 11:14
Переглядів: 1210
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.