На розчистку Гнилого Тікича потрібно щонайменше 100 мільйонів

20 липня у Звенигородці відбулося засідання комісії щодо надзвичайної ситуації на річці Гнилий Тікич. Керівники громади вирішували, що можна вдіяти, аби відвернути екологічне лихо. Нині у водоймі масово гине все живе.

– Наша річка обміліла, «цвіте» й не має руху води, – каже депутат міськради Євгеній Петров. – Тому виник масовий мор риби. Я підняв питання щодо створення комісії. Необхідно терміново робити ремонт шандорів на ГЕС. Будь-якої миті вони можуть рвонути й затопити людей. Обов’язково треба, щоб був перелив води. Коли на інших гідроспорудах він є, річка не так «цвіте» й збагачується киснем. Так було і в нас, поки ГЕС не купили.

Гнилий Тікич десятиліттями не чистився, обурюється Петров.

– За 20 років ми жодної копійки не виділили, аби почистити річку, – говорить депутат. – Потрібно було прибрати дерева, які попадали, хащі з очерету. Тому ми маємо повернутися обличчям до природи. Гідроспоруду треба привести до ладу і припинити спецводокористування. Одне з підприємств постійно користується водою: йде дощ, а вони поливають. Ми не проти, але за умови, що вони нададуть допомогу в розчистці водойми.

Щоб припинити загибель водних ресурсів, Тікич почнуть насичувати киснем.

– Глобально, що потрібно зробити – розчистити русло, – коментує міський голова Олександр Саєнко. – Та швидко це зробити важко, бо потрібні великі кошти. Приблизно 100 мільйонів гривень. Це бюджет нашої громади. Тому будемо звертатися до природоохоронного фонду. Але зробити водну аерацію ми можемо вже цього року.

Ситуація з масовим мором риби спостерігається останні 2 роки, кажуть в міськраді. Коли Гнилий Тікич почистять та насичать киснем, це позитивно вплине не лише на флору та фауну, а й на якість питної води у кранах містян. Поки що вирішення проблем впирається в гроші. Питання, які обговорювалися на комісії, будуть винесенні на найближчу сесію. Вона запланована на кінець серпня. Хоча, якщо депутати напишуть відповідний лист, її можуть провести достроково.

Анатолій БУЗИНА

20.07.2021 15:28
Переглядів: 965
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.