Заслужений лікар України провів перші 3 лапароскопічні операції у Тальному

У середу, 27 липня, у Тальнівській лікарні на Черкащині трьох пацієнтів з різними формами холециститу (запалення жовчного міхура) прооперовано методом лапароскопії. Проводив операції заслужений лікар України Ярослав Фелештинський, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії та проктології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика. Професор приїхав у Тальне навчати місцевих лікарів практики проведення операцій на лапароскопічній стійці. Нам вдалося поспілкуватися з Ярославом Петровичем відразу ж після проведення операцій:

– Усі три пройшли добре, ускладнень не було. У нас були пацієнти – усі з різними варіантами холециститу. Перший – з типовою анатомією, прооперували швидко. Другий – через коротку міхурову протоку мав технічні складнощі, але все пройшло без будь-яких ускладнень. Третій – був гострий холецистит, операцію провели успішно. Усі прооперовані почуваються добре. Ці операції малоінвазивні, мають мінімальне хірургічне втручання, тому пацієнти швидко відновлюються, увечері зможуть вже вставати з ліжка, а наступного дня їсти та ходити, – пояснив Ярослав Петрович.

Фелештинський проводив операції особисто, з ним оперував асистент зі столиці, доцент кафедри хірургії та проктології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика. В операційному блоці також були лікарі Тальнівської лікарні: хірурги, гінекологи та проктолог, які, власне, і навчались маніпуляціям на обладнанні європейського рівня.

За словами лікаря, для того, щоб професійно навчитись проводити операції на такому обладнанні, їх потрібно провести мінімум 15-20. Таким чином, напрацювавши досвід, з часом можна буде оперувати захворювання будь-якої складності.

Пацієнти, яких прооперували того ж дня, вже через кілька годин почували себе добре:

– Я дуже вдячна лікарям за те, що зробили все максимально швидко, якісно і безболісно. Почуваюсь зараз чудово! – говорить пані Людмила.

Депутат Черкаської облради Ігор Новицький особисто зустрів лікаря та подякував йому:

– Дуже вдячний Ярославу Петровичу за те, що відгукнувся на моє прохання приїхати та поділитись своїм професійним досвідом з нашими лікарями. Саме завдяки такій практиці, вони зможуть використовувати знання у подальшій роботі.

Найближчим часом на лапароскопічній стійці проводитимуть операції при різних хірургічних патологіях органів черевної порожнини, гострому апендициті, при грижах живота, перфораційних виразках шлунка та 12-палої кишки.

Головний лікар Олег Солодько розповів, що тальнівські лікарі отримали сьогодні неоціненний досвід:

– Щиро вдячні Ярославу Петровичу за практичне навчання з таким обладнанням, яке буде проводитись й надалі. Також хочу подякувати Володимиру Мовчану, за те, що придбав у нашу лікарню лапароскопічну стійку, – зазначив Солодько.

Місцеві спеціалісти й надалі продовжуватимуть практику та навчання під керівництвом Ярослава Фелештинського.

Анна ДРАГУН

Читайте також: Лікарня у Тальному отримала лапароскоп: хірургів навчатиме заслужений лікар України

Читайте нас також в Telegram!

28.07.2022 18:03
Переглядів: 3686
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.