Лікарня у Тальному отримала лапароскоп: хірургів навчатиме заслужений лікар України

Сьогодні, 14 липня, лікарня у Тальному на Черкащині отримала в подарунок сучасне обладнання європейського рівня – лапароскопічну стійку. Її за 1,5 млн. гривень придбав місцевий підприємець Володимир Мовчан. Обладнання зібрали та налаштували провідні спеціалісти іноземної компанії-представника. Медобладнання до лікарні передав депутат Черкаської обласної ради Ігор Новицький. Також за особистим проханням Ігоря Валерійовича у лікарню приїде відомий хірург, заслужений лікар України Ярослав Фелештинський, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії та проктології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика. Професор навчатиме тальнівських лікарів практики проведення операцій такого рівня.

– Для нашої лікарні це велика подія. Ми з Володимиром Петровичем та Олегом Володимировичем подумали, що зараз можна зробити для лікарні у такий важкий час, коли в країні триває війна. Порадившись, вирішили, що для жителів громади та лікарні просто вкрай необхідне сучасне обладнання, на якому можна буде максимально безболісно та якісно здійснювати різні види оперативних втручань. Адже лапароскопічна стійка – це сьогодення, якого тут, на жаль, не було. Ми не просто придбали це обладнання, але домовились із заслуженим лікарем України Ярославом Фелештинським про те, що він приїде у Тальне і буде навчати наших лікарів працювати до того часу, поки вони не освоять це обладнання досконало. Обіцяю, що надалі будемо теж співпрацювати, адже ми готові допомагати, вкладати кошти у нашу лікарню, щоб вона була найкращою в районі та області. Маємо ще один крутий проєкт для медзакладу, поки над ним працюємо, – зазначив Ігор Новицький.

За словами головного лікаря Олега Солодька, придбання лапароскопічної стійки для лікарні є надзвичайно важливою подією, адже заклад впевнено крокує до європейського рівня та зможе надавати максимально повний перелік послуг для пацієнтів безкоштовно:

– До цього апарата під’єднаємо обладнання для артроскопії, тоді травматологи зможуть робити відповідні обстеження та операції, додамо обладнання для гінекологічних операцій, щоб лікарі могли проводити гістероскопію. Ця стійка універсальна, на ній можна виконувати багато операцій різної складності. Я дуже вдячний Володимиру Петровичу та Ігорю Валерійовичу за постійну підтримку нашого закладу. Завдяки їхній роботі ми маємо сучасне європейське обладнання, яке допомагає в тому, аби діагностувати захворювання та вчасно лікувати пацієнтів.

Лапароскопічну стійку встановили в операційній. Провідні спеціалісти компанії-виробника налаштували та під’єднали обладнання. Також провели первинний інструктаж для лікарів з користування апаратурою. Найближчим часом наші спеціалісти розпочнуть навчання та практикуватимуться під керівництвом відомого столичного хірурга.

Анна ДРАГУН

Читайте також: Володимир Мовчан придбає у Тальнівську лікарню обладнання європейського рівня

Читайте нас також в Telegram!

14.07.2022 18:16
Переглядів: 2808
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.