Володимир Мовчан придбає у Тальнівську лікарню обладнання європейського рівня

фото тематичне

У Тальному на Черкащині звичайна місцева лікарня швидкими темпами перетворюється в потужний медичний заклад, який не просто проїдає бюджетні кошти, а й заробляє їх сам. Тут проводять ремонти у кабінетах і відділеннях, закуповують нове медичне обладнання, збільшують перелік послуг для жителів громади. Все це – заслуга всього медичного колективу на чолі з директором закладу Олегом Солодьком. Розвиток лікарні став можливим завдяки плідній співпраці з бізнесом, громадою та державними програмами. Кілька тижнів тому у лікарню придбали нову кисневу станцію, саме тоді Солодько повідомив журналістам про те, що в планах цього року купити для лікарні ще лапароскопічну стійку, яка допоможе виконувати хірургічні операції на сучасному рівні.

– Що значитиме придбання такого обладнання для медицини у Тальному?

– По-перше, це найсучасніший метод проведення операції, перевагою якого є менша травматичність для самого пацієнта. Лапароскопічна стійка дозволяє виконувати операції більш якісно, швидко. Ми робимо всього 2-3 проколи, проводимо операцію, накладається всього пару швів, які швидко заживають і не турбують хворого, і через три дні він уже повертається додому. Тобто, завдяки використанню сучасної лапароскопічної стійки менше травмуються тканини, скорочується період реабілітації, крововтрата і ризик розвитку ускладнень зводиться до нуля.

По-друге, всю черевну порожнину можна оперувати лапароскопом, а також проводити гінекологічні операції. В перспективі на даному обладнанні можлива і артроскопія.

– Яка вартість операції лапароскопом?

– Ми робитимемо такі операції безкоштовно для жителів Тальнівської громади. На даний час у нашій лікарню оперуємо звичайним хірургічним методом. Пацієнти, яким потрібна лапароскопія, змушені їхати в інші лікарні області, витрачати багато коштів на дорогу, медикаменти і реабілітацію. Саме тому я хочу, щоб у Тальнівській лікарні було саме таке обладнання, на якому ми зможемо швидко і безболісно надавати пацієнтам допомогу. Робота над цим проєктом триває.

– В країні війна, і знаємо, що бюджет держави та громади левову частку надходжень спрямовує на оборону та ЗСУ. За які кошти маєте придбати лапароскоп, адже це дороговартісне обладання?

– Маю чудову співпрацю з бізнесом. Коли у мене з’явилась ідея купівлі лапароскопа, а це дуже дороге обладнання вартістю понад 1,5 мільйона гривень, відразу ж почав розраховувати фінансові можливості його придбання. На моє прохання відгукнувся Володимир Мовчан, місцевий підприємець, який благодійно закуповує обладнання для нашої лікарні вже кілька років підряд. Завдяки йому, ми вже маємо УЗД-апарат з датчиком серця, апарат ШВЛ, два монітори пацієнта, кисневий концентратор, медичні відсмоктувачі та повністю відремонтована та укомплектована палата у хірургічному та палати дитячого відділень. Загальна сума інвестицій Володимира Мовчана у Тальнівську лікарню вже складає близько 3 мільйонів гривень. Завдяки цьому, ми можемо надавати пацієнтам практично увесь спектр медичних послуг.

– Чи маєте ви спеціалістів, яку зможуть працювати з цим обладнанням?

– У нас є хірурги, травматологи та гінекологи, які зможуть виконувати профільні операції. Для того, щоб працювати з лапароскопічною станцією, потрібне навчання, адже нашим лікарям не вистачає досвіду роботи з таким обладнанням. І тут знайшли рішення цього питання, а саме депутат Черкаської обласної ради Ігор Новицький домовився із заслуженим лікарем України Ярославом Фелештинським. Це відомий хірург, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії та проктології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика. Саме він приїде та буде навчати працювати тальнівських лікарів з лапароскопічною стійкою.

За останні кілька років у Тальнівській багатопрофільній лікарні відбулися помітні зміни – оновлено терапевтичне відділення та центральний вхід, вмонтовано систему відеонагляду, придбано цифровий дороговартісний рентгенапарат та відеоендоскопічну систему для діагностики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. У цьому році закупили нові операційні столи, безтіньові лампи – підвісні та мобільні, сучасне обладнання для проведення травматологічних операцій, проводиться ремонт малої операційної у хірургічно-травматологічному відділенні. У планах до кінця року ремонт маніпуляційної, переоснащення операційного блоку, перев’язочних – усе для того, аби хірургічне відділення відповідало сучасним вимогам.

Анна ДРАГУН

Читайте також: Військовим з Тальнівщини вже придбали необхідний транспорт

Читайте нас також в Telegram!

04.07.2022 07:54
Переглядів: 2296
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.