За повторне порушення правил благоустрою жителю Тальнівщини можуть «впаяти» по максимуму

– Сьогодні, 25.04.2022 року, о 16.50 водій Козін з жижовозки (асенізаційної машини) ГАЗ-52 держ. номер авто ВН 71-89 ВН зливав з різким неприємним запахом нечистоти в лісопосадці біля стихійного захороненого сміттєзвалища, повз залізничну колію, в районі асфальтобетонного заводу. А в низині Люди беруть з джерел питну воду, надіючись, що вона чиста, – такими словами (публікуємо в редакції автора тексту) починається допис жителя Тальнівської громади у одній із груп у Фейсбуці. Чоловік також апелював до місцевої влади, аби та звернула увагу на цей випадок, що такі дії завдають шкоди і людям, і довкіллю. Житель громади повідомив про те, що випадок цей не перший, а відповідальність має бути куди серйознішою, з більш відчутними штрафами.


Ми поспілкувалися і з самим водієм славнозвісної асенізаційної машини, яка минулого року вже встигла «засвітитися». Юрій Козін пояснив те, що сталось, так: «Моя позиція – з дебілами краще не зустрічатися. Просто з ідіотами зустрівся я, не в тому місці, не в той час. Я не нечистоти зливав, я зливав дощову воду, яку викачав у себе в дворі, з ємності. Вона зібралася в мене за зиму. Нехай собі визиває, кого хоче. Я дав покази поліції, що тут такого? – каже чоловік. Про те, що був пійманий, як кажуть, «на гарячому», він не заперечує: «В цьому році – це перший раз. Торік був попав теж до неправильних людей. Мені припаяли штраф 340 гривень. А вони там розбиралися? Ніхто ніякого аналізу не брав. Така історія».
Як стало відомо, Юрій Козін після інциденту звертався до комунального підприємства «Водоканал», аби укласти договір на вивезення рідких нечистот, «щоб уникнути ексцесів» (цитуємо), але будь-які документи у нього на цю бочку відсутні. Чи доцільно укладати договір на вивезення дощової води, правда ж? Та й без дозвільних документів з прописаним у них КВЕДом на вивезення рідких побутових відходів, якщо ти не оформлений як підприємець, і на цьому наголошує керівник підприємства Володимир Гречка, підписати угоду було би просто неможливо. Наразі, за словами керівника, з «Водоканалом» уклав договір на вивезення вмісту вигрібних ям один приватний підприємець, якому нараховують відповідну плату (1-1,5 тис. грн на міс.) за зливання «добра» з бочки на очисних спорудах (договір уклали близько 2 років тому). «На очисних спорудах з 8-ї ранку до 5-тої вечора на прийомці сидить людина, яка фіксує, скільки бочок від нього зливається. Все це легалізовано», – пояснює Володимир Васильович. А от щодо Юрія Козіна і подібних йому добродіїв, Гречка каже, своєї позиції не змінить: «Будуть документи – буде договір».


Однак цю думку недобросовісні власники асенізаційних машин воліють, на жаль, ігнорувати, як і те, що їхні дії призводять до забруднення землі, на якій жити їхнім нащадкам. Штраф у 340 гривень, як бачимо зі слів Козіна, – що голка в копі сіна, заплатив – ллю в посадку далі. Замість того, щоб оформити документи і працювати легально.
Варто зазначити, що вартість вивезення рідких побутових відходів по Тальному для фізичних осіб становить 227 грн 57 коп., для підприємств – 296 грн. 09 коп. У села, як пояснює Гречка, наразі виїжджають у разі крайньої необхідності, працюють переважно по місту. Причина цьому, як пояснює керівник «Водоканалу», – ріст цін на паливо-мастильні матеріали, що здорожчує виїзди «бочки» на села. «У селах люди повинні розуміти, що ця послуга коштує недешево. Якщо людина запевняє, що зможе оплатити, ми, звісно, виїжджаємо. Так, наприклад, ми працювали у Мошурові та ще в одному селі. Ціни ми не «загинаємо», виставляємо вартість по калькуляції: беремо до уваги пробіг, скільки кубів забрали та плюс якихось 8-10% на адмінвитрати. Ось і всі заробітки», – каже Гречка.


Олександр Маринченко, заступник міського голови з питань ЖКГ, пояснив, фіксувати випадки порушення правил благоустрою, складати адміністративні протоколи мають право уповноважені особи (за його словами, це майже всі працівники відділу житлово-комунального господарства). «Якщо поліція виїжджала на місце і склала протокол, він надійде до мене, розглядатиметься на адмінкомісії, – каже чиновник. – За повторне порушення правил благоустрою буде більший штраф, максимальний, однозначно. Це 1360 гривень».

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: Фермер з Тальнівщини передав земляку на фронт власний позашляховик

Читайте нас також в Telegram!

04.05.2022 16:03
Переглядів: 2414
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.