Юна тальнівчанка здобула перемогу в конкурсі МАН та отримуватиме стипендію

16-річна Софія Бабій, учениця 10-го класу Тальнівського економіко-математичного ліцею, цього року посіла перше та друге місця на обласному етапі і друге та третє місця у на всеукраїнському етапі конкурсу наукових робіт Малої академії наук. Минулорічний досвід у цьому заході стимулював дівчину знову спробувати перемогти. Для неї це цікава і захоплююча справа. Софія каже, що приємно, коли тебе називають, хоча ще юним, але вже дослідником.

МАН – це найбільший конкурс-захист науково-дослідницьких проєктів в Україні. Тож приємно знати, що в нашій Тальнівській громаді є такі ініціативні та старанні діти, які беруть у ньому участь. Софія розповідає, що працювала у секції «Українська мова», досліджувала роботу під назвою «Лінгвокультурне поле «Кава» в сучасному гастрономічному просторі». Тут посіла перше місце, а в секції «Кримськотатарська гуманітаристика» її робота називалася «Художнє осмислення історичної дійсності в повісті «Джерела» Шаміля Алядіна» – отримала друге місце. Дівчина зауважує, що другий проєкт був більш складним, бо книга цього автора в наявності лише російською мовою і за шкільною програмою вона ніколи не вивчала кримськотатарських письменників. Тому їй довелося добряче попрацювати над цим текстом і перекладати українською ті частини розповіді, які цитувалися у роботі.

Софія переконує, що для дітей її віку такі конкурси – це неймовірний досвід та розвиток. Тут матеріал вивчаєш набагато глибше, ніж у школі. Ще й зосереджуєшся на конкретній темі і уважно вивчаєш її з різних джерел. Потім всю зібрану інформацію потрібно проаналізувати. А найбільш відповідальний і тривожний момент, як каже дівчина, – це презентація роботи перед глядачами.

– Саме тоді починаєш нервувати і забувати все, що планував розповісти. Так було минулого року, – пригадує Софія, коли вона вперше брала участь у цьому конкурсі. Натомість цьогорічний конкурс-захист відбувався онлайн, тому дівчина була більш впевненою і спокійною під час представлення свого проєкту.

Приємною винагородою у цьому конкурсі є однорічна стипендія. Дівчина каже, що це також неабияк стимулює та зацікавлює дітей: «Суперово, коли маєш власні кошти і можеш потратити їх на свої забаганки». Софія дуже вдячна за допомогу своїм керівникам Юлдашевій Людмилі Петрівні та Шитик Людмилі Володимирівні. Саме вони допомогли їй досконало вивчити свої теми та досягти успіху. Також дівчина радіє тому, що батьки завжди підтримують її у всіх починаннях. Тож і надалі планує так продуктивно навчатися і брати участь у конкурсах.

Ольга МОСКАЛЕНКО

09.06.2021 10:52
Переглядів: 1515
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.