Яким дорогам Тальнівщини пощастить з ремонтом?

►«Чому нас викинули з цієї програми, я не знаю»

Нещодавно стало відомо, що на Черкащині цього року планують відремонтувати 136 кілометрів доріг. На Тальнівщині відремонтують лише 4,2 км доріг, хоча у червні минулого року на сесії Тальнівської райради звучала інша цифра – 8 км.

На засіданні колегії Тальнівської РДА повідомили:

-У цьому році заплановано проведення наступних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення Тальнівського району:

-О241401 Від а/д Н-16-Тальне (від повороту на а/з WOG до повороту на с. Веселий Кут біля тракторної бригади) – поточний середній ремонт (1,6км).

-О241411 Веселий Кут – Папужинці (від повороту на Папужинці у с. Веселий Кут до села Папужинці) – капітальний ремонт (2 км).

-С241404 (Онопріївка-Павлівка Друга)-Заліське (від повороту на Заліське, що за с. Онопріївка, до с. Заліське) – поточний середній ремонт (0,6км), – прозвітував Віталій Захарчук, начальник відділу містобудування, архітектури, інфраструктури Тальнівської РДА. 

Цікаво, що дорога на Заліське, пролягає через поле. У районі є дороги пріоритетніші, тільки їх чомусь не помітили.

І тут, не дослухавши Захарчука, відразу кілька сільських голів з обуренням не стримались, мовляв, як так, що їхні жахливі дороги просто оминули і забули.

-Чому нас викинули з цієї програми, я не знаю. Ради Бога, чому ж виявилося так, що Вишнопіль залишився ні з чим? Ми нікому не треба? Нашою дорогою їздитимуть діти до школи, то про що ми зараз говоримо? Місток сьогодні у Вишнополі провалений, ніхто ні словом, ні ділом, нічим! Мені у Черкасах пояснили, як ваша адміністрація подала перелік, так і його включили, – зреагувала Тетяна Гудзенко, сільська голова Вишнополя.

ЇЇ підтримала очільниця Романівки Галина Полійчук, яка теж повідомила, що дорога Іваньки-Мошурів до зазначеного переліку чомусь не ввійшла:

-Навіщо ми з бюджету сільської ради виділяли 200 тисяч гривень на проєктно-кошторисну документацію, дарма? Там залишилось 2 кілометри жахливої дороги, по якій теж возять дітей до школи!

Василь Мельник, сільський голова Глибочка, теж звернувся до районного керівництва з проханням не направляти сільській раді відписки на їхні звернення посприяти коштами на ремонт доріг у Глибочку.

Що ж то за такий перелік доріг і хто його погоджував у Тальнівському районі, не дуже зрозуміло.

Нагадаймо минулорічну червневу сесію Тальнівської райради, куди приїздив Сергій Чубань з Черкаського Департаменту інфраструктури, розвитку та утримання мережі автомобільних доріг. Чиновник з трибуни наголосив: «Ваша РДА за погодженням різних депутатів, громадських організацій та усіх інших подала перелік доріг, які необхідно ремонтувати». Тоді ж на сесії ці слова зірвали гучний шквал емоцій. Адже депутати райради один за одним вставали та говорили, що не погоджували нічого. Валентина Любомська, тодішня голова РДА, заявляла про «міфічну комісію», яка погоджувала та обговорювала перелік ремонту доріг Тальнівського району. Чиновниця наголосила, що одним із членів комісії був Анатолій Ковальов, депутат Тальнівської райради. Той і сам здивувався і заявив, що такого не пам’ятає. Тоді ж Любомська посміялась і сказала, що вона ні до чого: нібито, запити на ремонт доріг подавали сільські голови, а хто не подав, залишився без ремонту. Тоді у сесійному залі депутати почали запитувати Любомську за ремонти тих доріг, які мали б ремонтуватись, але чомусь не ввійшли до погоджувального плану. Відповідь не отримали…

Хоча сам голова Черкаської ОДА Роман Боднар повідомив громадськості ось що, цитуємо:

-При комісійному затвердженні переліку доріг врахували пропозиції і районів, і ОТГ.

Що ж виходить у Тальнівському районі: перелік доріг незрозуміло хто визначав, яким чином і чому? То дорога на Вишнопіль, Романівку, Майданецьке, Мошурів була не в пріоритеті? Чи тодішня голова РДА Валентина Любомська не бачила і не зважала на той жахливий стан доріг, на яких водії гублять колеса своїх авто.

-Я шокований затвердженим переліком ремонту доріг у Тальнівському районі. А як же убита дорога на Вишнопіль та Майданецьке? Автобуси туди навіть страшно пускати, приїде, поламається і роби, що хоч!, – скаржиться Віталій Накопюк, директор ПРАТ «Тальнівське АТП 17137».

Що ж Любомська, знову вийшла не при справах, не її повноваження… Отак посадовиця «переймалася» проблемами району, перебуваючи на посаді голови РДА, у тому ж дусі продовжує й зараз на посаді голови райради. Зараз претендує на омріяну посаду голови Тальнівської ОТГ. Без сумніву: посада зміниться, а стратегія «переймання» залишиться.

 

Анна ДРАГУН

Читайте також: ”Відчуття: ніби над Тальнівським районом знущаються”

19.02.2020 15:21
Переглядів: 2077
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.