''Ви не міський голова, бо не володієте ситуацією у місті!'' - Вісті Черкащини

''Ви не міський голова, бо не володієте ситуацією у місті!''

Чим критимуть борг «Водоканалу» за спожиту електроенергію? Про це та інші проблеми у які «влип» Тальнівський КП «Водоканал» говорили на позачерговій сесії міськради. На вимогу депутатів її скликали аби почути від міського голови чіткий план рішення проблеми з «Водоканалом» та заслухати результати комісії, яка перевіряла бухгалтерські документи підприємства-боржника. Адже у понеділок зранку 13 травня «Черкасиенергозбут» припинив електропостачання на КП «Водоканал» через борги за спожиту енергію.

Місцеві, не очікувавши підстави, змушені були запасатися водою. Хоча надвечір її увімкнули, але люди з обуренням атакували соцмережі, де з докорами звертались до міського голови та директора комунального підприємства. Пересічні тальнівці у Фейсбуці стосовно ситуації з боргом «Водоканалу», вживали ненормативну лексику, постили особисті номери керівників, телефонували, лаялись.

Як зазначила Наталія Царюк, представниця «Черкасиенергозбуту» у Тальному, що станом на 1 травня 2019 року заборгованість «Водоканалу» складає 335 тисяч гривень, тим більше борг зростає. Запитала міського голову Олексія Юрченка, чому ніхто не бачив попередження про відключення, яке надіслала за 10 днів наперед усім установам, у тому числі і міськраді. Жінку обурила пасивність Юрченка, адже у той день коли місто вже залишилось без води, міські керівники тільки розпочали переговори та взялися вирішувати проблему.

-Офіційно «Водоканал» так і залишається відключеним від електропостачання, але за домовленістю, обох сторін, по-людськи, ми продовжуємо постачати електроенергію у борг, – додає Царюк. – З 1 червня підприємство має переходити до нового постачальника, не знаю як це має відбутися, чи підпишеться угода. Дивує те, що попередження про відключення надіслала у газету, сповістила у соцмережі, але тільки у понеділок, коли вже води у місті не було, надвечір, міський очільник вийшов на контакт, – зазначила представниця «Черкасиенергозбуту».

Присутні депутати міськради та місцеві жителі запитали Олексія Юрченка, як так могло статися, що очільник міста не бачив попередження про відключення електроенергії. На що Юрченко відповів, що був у відпустці.

-Я у певній мірі не контролював цю ситуацію, бо у мене не було профільного заступника, а сам я не міг це контролювати, – ствердив міський голова.

На відповідь Юрченка реагували по різному: сміялись, дивувались, голосно коментували, звинувачували у бездіяльності та безвідповідальності.

– Ви, як засновник комунального підприємства абсолютно відійшли від контролю роботи «Водоканалу», не контролювали, що там робиться. Тоді ж, коли ви звітували на початку березня, сказали, що з «Водоканалом» все добре, у той час як його заборгованість з ПДВ вже сягала 500 тисяч гривень, а за електроенергію – 300 тисяч гривень. Де ви був? Ви не міський голова, бо не володієте ситуацією у місті!, – зреагував Олександр Маринченко, депутат Тальнівської міськради.

Більшість депутатів його підтримала. Додали, що преміювання та надбавки для керівника та працівників підприємства має підписувати міський голова, попередньо проглянувши його прибутки чи збитки. Треба тримати під контролем, те, що відбувається у місті, а не показувати присутнім звітні презентації з слайдами та картинками. Якщо ж склалася критична ситуація, треба мати чіткий план її вирішення, і негайно. А Олексій Юрченко, не вперше так веде перемовини, чекаючи останнього дня.

За словами самого ж Юрченка, у вівторок 14 травня, міський очільник був на переговорах у області. Де домовився з керівництвом «Черкасиенергозбут» про те, що 250 тисяч гривень КП «Водоканал» гасить власними силами, а далі заключатимуть договір реструктуризації.

На сесії, окрім того, що говорили кілька годин за борги «Водоканалу», звернули увагу на зношеність старих водогонів, потрібність у придбанні насосної станції, відповідного обладнання. Адже для, того щоб підприємство повноцінно працювало і не було збитків, гроші, за словами депутатів потрібно вкладати у заміну водогонів та розвиток комунального підприємства. Брати участь у державних та обласних програмах, розробляти чіткий план роботи підприємства, надавати якісні послуги. Тоді й будуть прибутки, а не борги.

Микола Гурбич, депутат Тальнівської міськради звернувся до міського голови:

– Чому ми об’єднались у громаду, мали б розвиватися, натомість – жодної копійки для ремонту, покращення стану з водою, не закладено. Погляньте на Мошурів, який вибив фінансування з області за програмою «Питна вода», Майданецьке, де бурять нові свердловини. Треба брати участь у державних програмах, звертатись у область. Щороку планувати кошти на ремонт водогонів. Тоді буде діло, – наголосив депутат.

Після обговорення ситуації, що склалася навколо «Водоканалу», міський голова близько години звітував перед громадою. Присутні попросили його зачитати основне, адже хотіли почути конкретно виконані справи за рік. Після – депутати міськради, шляхом поіменного голосування, визнали звіт про роботу міського голови незадовільним. «За» проголосували: Олександр Гижко, Микола Гурбич, Тетяна Жоломко, Ігор Карпенко, Ольга Мамалига, Олександр Маринченко, Алла Михальченко, Володимир Міщенко, Олексій Неділько, Вікторія Ряба, Василь Сідько, Леся Соловей, Тарас Солошенко, Тетяна Шкода, Ірина Топтун, Володимир Швець, «Проти»: Тетяна Моряк, Віталій Шуляк. «Утримались»: Віталій Накопюк, Олег Пономаренко, чому утримались депутати, можемо лише здогадуватись, мабуть, не могли визначитись: чи подобається їм звіт про роботу міського голови чи ні. Через конфлікт інтересів не голосували Лариса Дімітрова, Тетяна Геращенкова та сам Олексій Юрченко.

-Не господарник наш міський голова, такого скільки років живу, не бачила, – скаржиться після сесії, пенсіонерка, яка близько 5 годин слухала сварки та скандали у залі.

Анна ДРАГУН

Нагадаємо : ”Я не знав, що мені надбавили 50% до зарплатні”

18.05.2019 15:54
Переглядів: 2391
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.