Власниця магазину з Тального частину свого прибутку постійно віддає на ЗСУ

Трохи більше року на базарі, у центрі Тального, діє невеличкий магазин секонд-хенду «Рукавичка», до цього там була досить популярна серед місцевих «Антенка».

Власниця бізнесу 42-річна Тамара Баланюк розповідає, що великих прибутків не має, та все одно щомісяця частину суми від виторгу віддає на потреби ЗСУ.

Реалізацією вживаного одягу вони почали займатися разом з чоловіком 14 років тому. За освітою Тамара педагог, 20 років вона пропрацювала в освіті – була завідуючою садочка в рідній Гордашівці, потім заступником директора з дошкільного виховання, а коли 6 років тому школу в селі закрили, продовжила сімейний бізнес. Жінка каже, що в цьому бізнесі, як і в будь-якому іншому, важливо запропонувати клієнтові цінність, яку він не знайде в конкурентів. Можливо, це будуть унікальні речі, може, – приємна ціна, атмосфера чи манера спілкування. Головне, щоб наступного разу клієнт повернувся до вас.

З початку повномасштабного вторгнення Тамара певну частину доходу регулярно спрямовує на потреби захисників, не забуває і про переселенців. Каже, це робить, бо має досвід з 14-ого року, коли її брат Андрій Гресько воював в АТО. Пригадує, як доводилося з мамою крутити голубців по три відра, ящиками напікати кексів, пиріжків – на всю бригаду. Так само робили зараз, цього разу для зятя Віталія.

У перші дні війни, коли були дуже сутужно з теплим одягом для тероборони та військовослужбовців, Тамара зібрала увесь асортимент чоловічого одягу з флісу, куртки і віддала волонтерам. Потім зібрала те, що залишилося, і віддала на пошиття балаклав. Хоча добре розуміла, що саме цей одяг – трикотаж та фліс – найбільш затребуваний на той момент. Не шкодувала і давала безкоштовно щоразу, коли приходили військові, їхні рідні чи волонтери. Також Тамара не відмовила і на прохання нашої редакції надала три комплекти спецодягу для хлопців з ремонтно-відновлювальної танкової бригади абсолютно безкоштовно. Нині жінка віддає багато одягу на військові госпіталі – майки, футболки, шорти. Разом з родиною один час нарізали смужки з тканини і відносили у центри плетіння сіток.

Переселенцям теж Тамара Василівна допомагає у міру своїх можливостей. Коли вони заходять у «Рукавичку», і жінка бачить, що у них є потреба в чомусь, то обов’язково підбере необхідне. «Важко продавати, коли відчуваєш що людина, напевно, віддає останні гроші, тому більшість речей, тим хто потребує, віддаю безкоштовно», – каже Тамара. У своєму будинку на початку війни родина Баланюків приймала переселенців з гарячих точок. Нагодувати, дати покупатися та попрати, забезпечити ночівлю – в цьому не бачать нічого героїчного, як і в тому, що роблять для ЗСУ.

– Хочу допомагати більше, та планую перетворити у бізнес одне зі своїх хобі – виготовлення кашпо з штучного ротангу, яким почала займатися недавно. З нього виходять неймовірно красиві і практичні горщики під квіти, якими можна прикрасити як оселю, так і обійстя. До речі, двір Баланюків – справжній оазис екзотичних рослин, деякі ростуть в кашпо з ротангу. – Залишилися придумати бренд і можна буде продавати свої вироби – уже навіть перші замовлення є. Частину від прибутку також віддаватиму на потреби ЗСУ. Аби тільки наблизити Перемогу! – каже жінка.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також: Чому біля сільського подвір’я на Тальнівщині фотографуються подорожні

Читайте нас також в Telegram!

12.08.2022 14:44
Переглядів: 2660
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.