Чому біля сільського подвір’я на Тальнівщині фотографуються подорожні

Така вже наша українська ментальність – тримати порядок на подвір’ї, вибілювати хату мінімум раз, а то й кілька разів на рік, підводити, висаджувати навколо неї квіти, сіяти чорнобривці, як у тій популярній пісні, пригадуєте? Така охайність і естетика притягують допитливі погляди перехожих. Як не зупинитись у Здобутку, коли бачиш хату, пофарбовану у синьо-жовтих тонах, не залюбуватись лелеками, які звили гніздо на електроопорі трохи далі по вулиці? У Білашках на Тальнівщині, наприклад, проїжджі часто зупиняються біля подвір’я Валентини Загороднюк та питають у господарів, чи можна зробити фото на згадку – так вже їм западає в серце той двір на підвищенні, що потопає у квітах та декорованому садку. Мало хто втримається, щоб не доторкнутися до цієї краси – стають, фотографуються. Будь оселя подалі від траси, то не побачили б. Сама Валентина Іванівна каже, їй за таку естетичну насолоду дякують: «Ми скільки їздимо, такого двору ще не бачили. Дуже гарний», – переказує жінка слова подорожніх.

Відверто кажучи, ми також не змогли проїхати повз це красиве і прибране подвір’я. Скільки тут квітів! Троянди яких тільки хочеш сортів, лілеї, юка, півники – усіх рослин і не перелічити.

– В мене різні квіти є: і нарциси, і травичка, що синім цвіте. Купила в Умані плетучі троянди, то жовті висадила біля винограду та біля погреба, а біля альтанки – вишневі. Цвіли – обліплені. А минулого року, може, ви їхали і бачили, скільки за ворітьми чорнобривців було! А понад відбійниками ми посадили сосни, то чиїсь руки вирвали чотири, так шкода було. З тих, що раніше посадили, залишилася здоровенна сосна. Я її вже так стережу, особливо ближче до Нового року: як собаки гавкають – встаю, присвічую ліхтариком, щоб не зрізали.

Гармонійно у цьому квітковому раю біля хати виглядають керамічні фігурки. Їх тут 11, не менше: у квітниках та на подвір’ї. Наш погляд прикували лелеки – рідні, українські. Чи розчулили? Звісно. Є тут також їжак, а на погребі вмостився півень, якого жінка придбала дорогою з Почаєва, як і ляльку, яка теж займає на подвір’ї своє місце. «Щороку на сонці тріскається на них фарба, вигоряє, то я купляю фарби і, буває, до 3-х годин ночі розмальовую всі ті іграшки. Дуже люблю малювати», – каже господиня.

А зайти до хати – теж всюди квіти, вазони – по 4-5 горщиків на усіх підвіконнях. Деякі, як-от кактус, жінка привезла з Трускавця: «Мені дали 2 маленькі колючі «їжачки», розсадила – повиростали гарні кактуси, до плеч заввишки», – розповідає Валентина Іванівна. – А надворі чоловік змайстрував мені кухоньку, то на літо виношу вазони туди, там вони під накриттям». До речі, жінка подарувала кілька рослин нам у редакцію, тепер вони милують око нашим відвідувачам – дякуємо!

Нині давати всьому лад Валентині Іванівні допомагає чоловік. Торік у грудні подружжя святкувало 40-річчя, як побралися. Разом пораються у дворі, наводять порядок у квітнику. Он-де троянди встигли зацвісти повторно – вчасно пообрізати суцвіття, що перецвіло. Квітнуть лілеї, а на осінь рясно зацвітуть хризантеми та морозець. Ідилія! Молодь, гайда брати за приклад! Аби всюди на Тальнівщині було красиво, так, як і має бути у справжніх українців.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: Жителі селища на Тальнівщині відправили на передову торт із символічною назвою

Читайте нас також в Telegram!

12.08.2022 11:30
Переглядів: 3210
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.