«Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх і даруй їм Царство Небесне» - Вісті Черкащини

«Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх і даруй їм Царство Небесне»

29 січня Україна вшановувала пам’ять Героїв Крут. Тих молодих курсантів, студентів та гімназистів, які вийшли у нерівний бій з більшовиками у січні далекого 1918 року недалеко від залізничної станції Крути на Чернігівщині. Вийшли на захист молодої української держави, свідомо йдучи на смерть, бо сили більшовицької навали у десятки разів переважали чисельністю та й озброєння і підготовку юних курсантів важко порівняти з військами червоної армії. Завдячуючи подвигу юних героїв, серед яких були і 14-літні юнаки, Україна як держава вперше добилася міжнародного визнання на переговорах у Бресті.

А потім були ще інші, не менш трагічні, сторінки боротьби народу України за свою волю і незалежність. Боротьба та триває і нині на Сході нашої країни.

У середу вранці у Петропавлівському храмі Тального отець Михайло Василюк відслужив панахиду за загиблими захисниками України, серед яких і юні герої Крут.

Сумно схиливши голови у молитві за упокій невинно убієнних душ, у церкві стояли представники міської та районної влади, громадськості, прихожани. Щоправда, голова Тальнівської райради Валентина Любомська, відколи звели Петропавлівський храм, обходить його десятою дорогою. Невже їй байдуже, чи, може, у неї інші герої?

-Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх і даруй їм Царство Небесне, – звучать слова молитви, а запалені свічки у руках засвідчують шану мужності та стійкості молодих хлопців, які захищали нашу державу.

Марина КАМИНСЬКА

30.01.2020 17:48
Переглядів: 883
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.