У селі на Тальнівщині облагородили стародавню криницю

У селі Кобринове на Тальнівщині є старовинна криниця. Навіть старожили не знають, звідки вона з’явилася на території села.

– Цьому джерелу – не одна сотня років, – розповіла сільський бібліотекар Лариса Погоріла. – Люди кажуть, що з’явилось воно ще в 19 столітті.

За словами бібліотекарки, що тоді вище сучасної криниці стояла дерев’яна церква, на місці якої збудували костел. Достеменно не відомо, що це за джерело, але в селі розповідають, що звідти брали воду священнослужителі, тому й криницю в народі називають «поповою».

Лариса Іванівна розповідає, що кілька років тому жителі села почали підіймати питання стосовно того, що треба облагородити це місце. У цьому допоміг сільгоспвиробник Олексій Пасека. Він дав і матеріали, і робітників. Тепер це одне із улюблених місць відпочинку для місцевих жителів.

Крім того, розповідає бібліотекарка, що минулого року, окрім огорожі та лавок, самі жителі села вирішили висадити біля джерела квіти. Тепер всі, хто приїжджає набрати із криниці води, насолоджуються ще й естетичним виглядом.

Жителі села розповідають, що воду із цього джерела вважають цілющою. Її приїжджають набирати і з навколишніх сіл, і з Тального, і навіть із сусідніх районів.

Тая АГАВЕРДІЄВА

Читайте також: Заслужений рибовод на Лисянщині обіцяє накрити стіл військовим до Перемоги

Читайте нас також в Telegram!

 

20.09.2022 15:44
Переглядів: 1376
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.