У новоствореній Тальнівській школі мистецтв діти розпочали вивчати мистецтво і хореографію

З вересня цього року розпочала свою роботу Тальнівська школа мистецтв на Черкащині, яка була створена на базі існуючої раніше дитячої музшколи. Натепер можливостей у навчальному закладі стало більше, як інформує виконуючий обов’язки директора Тальнівської школи мистецтв Валентин Качур. Нині діти не обмежуються тільки музичними предметами, а й можуть спробувати себе у мистецтві та хореографії.
Крім того, у майбутньому школа планує збільшувати напрямки розвитку. Планується відкриття ще одного нового курсу – комп’ютерної графіки. За словами Качура, відповідний спеціалізований клас намагатимуться облаштувати наступного року.
– У перспективі плануємо відкривати філіали по селах. На сьогоднішній день у нас є один такий філіал у Мошурові, який працює дуже давно. Там діє, дитячий духовий оркестр, створений вчителем Юрієм Горбом. Також відмінною базою для створення філіалу є, наприклад, навчальний заклад у Кривих Колінах, де облаштоване комфортне приміщення для дітей, – розповідає Валентин Качур.


На сьогоднішній день місць для проведення занять у школі вистачає. Зі слів в. о. директора, окрім приміщення самої школи, користуються ще 5-ма кабінетами міського центру культури та дозвілля. Також за необхідності використовують актовий зал у цій же будівлі.
Влітку у школі за кошти громади був зроблений поточний ремонт – пофарбували стелю і підлогу та відремонтували вхід у приміщення. Згодом, як інформує Качур, мають встановити водостічну систему, для цього вже закупили всі матеріали. А от наступного року планується перекриття школи.
Нині у школі активно працюють уже створені нові напрями – образотворче мистецтво та хореографія. Цікавість дітей до цих занять, як кажуть у навчальному закладі, висока, бо вони нові. Вивчати ці предмети можна й паралельно з музичними. Також у школі є новий викладач класу гітари, якого раніше не було. Як розповідає керівник закладу, це дуже актуально для дітей, тому охочих вивчати цей предмет – дуже багато. Створили окремий відділ сольного співу, а також працює група самоокупності з англійської мови.


Художньому мистецтву у школі навчає дітей вчителька з професійним досвідом Тетяна Вербовська. Вона близько 18 років викладає цей предмет в одній із тальнівських шкіл. Пані Тетяна каже, тут є можливість навчати дітей створювати академічний малюнок. Для роботи закупили 10 великих мольбертів, а також інші необхідні предмети для малювання.
Хореографії у школі мистецтв взялася навчати дітей професійна танцівниця Каріна Мороз. Вона раніше займалася в одній із тальнівських танцювальних студій, а потім вступила до Канівського вищого навчального закладу на хореографію, після закінчення продовжила начання ще в Умані. Розповідає, що довгий час за цією професією працювала у Каневі, там мала власну бальну студію.


Натепер у школі мистецтв навчає дітей різним стилям танців. Каже, що це своєрідний дитячий фітнес (Fit-Kids) – набір вправ з елементами гімнастики, хореографії, аеробіки, включаючи різноманітні стилі та напрями. Це допомагає дітям розвинути гнучкість, силу, витривалість, координацію та відчуття ритму.
Важливо, що по закінченню школи, дитина отримає відповідне свідоцтво, у якому зазначатиметься ступінь навчання. Відповідно це може полегшити вступ дитини до спеціалізованих вищих навчальних закладів.
– Намагаємося більше заохочувати дітей до нашого закладу, а нові предмети для них – це завжди цікаво, – каже Валентин Качур.

Ольга МОСКАЛЕНКО

Читайте також: Що турбує жителів кількох сіл Тальнівської громади, дізнавалися представники місцевої влади

Читайте нас також в Telegram!

28.09.2022 09:46
Переглядів: 862
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.